3 postanowienia noworoczne, które sprawią, że będziesz lepszym rodzicem!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
3 postanowienia noworoczne, które sprawią, że będziesz lepszym rodzicem!

Materiał Partnera

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Nadchodzi koniec roku – a wiec okres, kiedy większość z nas robi rachunek sumienia i rozlicza się ze swoich tegorocznych błędów. Jednym z nich zazwyczaj jest fakt, że przez nadmiar codziennych obowiązków nie poświęcamy wystarczająco dużo czasu swoim dzieciom. Jak bumerang wraca więc postanowienie „będę lepszym rodzicem dla swoich dzieci” – tylko co to właściwie znaczy? Aby faktycznie zrealizować tą obietnicę, nie wystarczy ogólnie podejść do tematu. Dziś rozbijamy to postanowienie na 3 mniejsze, które pozwolą Ci pod koniec przyszłego roku twierdzić, że naprawdę jesteś lepszym rodzicem dla swoich dzieci!

1. Poświęcę w 100% jedną godzinę dziennie dzieciom

Czy jedna godzina to dużo? Czasami tak, zważając na fakt, że oprócz pracy czeka nas w domu mnóstwo obowiązków. Jednak nawet jeśli nasz dzień jest wypchany zadaniami co do minuty, zawsze możemy jedną z zaplanowanych czynności zrealizować z dziećmi – wspólne gotowanie potrafi być naprawdę świetną zabawą, natomiast zaangażowanie dzieci w sprzątanie sprawi, że przestanie być to przykry obowiązek. A jeśli mamy ten komfort i możemy przez jedną godzinę po prostu rodzinnie spędzić czas, postarajmy się wtedy skupić całkowicie uwagę na dzieciach. Wyłączmy telewizor, odłóżmy telefon na półkę  i cieszmy się wspólnie spędzonym czasem!

2. Raz w roku wyjedźcie na rodzinny wyjazd

Nic tak nie zbliża rodziny jak wspólny wyjazd – przynajmniej raz w roku zmobilizujcie się więc i wyjedźcie gdzieś całą rodziną. Możliwości jest naprawdę wiele – możecie wyjechać na rodzinne ferie zimowe, wakacje, a jeśli nie możecie sobie pozwolić na tak długi wyjazd, zawsze możecie wyjechać po prostu na wspólny weekend. Koniecznie wybierzcie ośrodek dla rodzin z dziećmi, który oferuje rodzinną rozrywkę, i w którym będziecie mogli fajnie spędzić czas. Zwróćcie uwagę, czy w hotelu znajduje się więc np. kręgielnia, Aquapark, bilard, a także czy prowadzone są w nim rodzinne animacje.

3. Znajdźcie wspólne hobby

Jeśli godzina dziennie dla dzieci brzmi przy Twoim trybie życia jak abstrakcja, postaraj się znaleźć z Twoimi dziećmi aktywność, którą moglibyście wspólnie wykonywać raz w tygodniu. Dla rodziców dziewczynek mogą być to zajęcia taneczne (np. zumba), natomiast chłopcy ucieszą się ze wszelkich aktywności fizycznych dzielonych razem z rodzicami (np. ścianka wspinaczkowa). Jeśli znajdziecie coś, co wszystkim sprawia przyjemność, tym większe prawdopodobieństwo, że dotrwacie w swoim postanowieniu i będziecie regularnie wspólnie poświęcać jej czas.

Nie da się być idealnym rodzicem, ale dzięki naszym 3 poradom możesz sprawić, że Twoje relacje z dziećmi będą silniejsze, a ich wspomnienia z dzieciństwa piękniejsze. Wprowadź w nowym roku nasze postanowienia, a już pod koniec przyszłego roku będzie mógł stanąć przed lustrem i powiedzieć do siebie „jestem lepszym rodzicem!”.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*