Akcesoria do karmienia niemowląt

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Akcesoria do karmienia niemowląt

Artykuł sponsorowany

Przygotowanie wyprawki dla malucha to ogromne wydarzeniu w życiu każdego młodego rodzica. Podczas zakupów nie można zapomnieć między innymi o akcesoriach do karmienia niemowląt. Jakie butelki, laktatory i inne gadżety do karmienia wybrać? Wszystkiego na ten temat dowiesz się z tego artykułu!

W sklepach znajdziemy wiele przydatnych akcesoriów do karmienia niemowląt, które pomogą każdej mamie. Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupów? Jakie buteleczki dla noworodków oraz jakie laktatory wybrać?

Laktator – na co zwrócić uwagę?

Jednym z najbardziej przydatnych akcesoriów, jeśli chodzi o karmienie nowo narodzonego dziecka, jest laktator. Czym dokładnie jest to urządzenie oraz jak wybrać idealny laktator dla siebie i swojego maleństwa?

Laktator to nic innego jak urządzenie wspomagające odciąganie pokarmu z piersi. To wyjątkowe akcesorium w szybki i łatwy sposób odciąga mleko matki do specjalnego pojemniczka, dzięki czemu mama będzie w stanie nakarmić swojego malucha w każdej chwili. Jest to także ratunek dla obolałych i zmęczonych piersi.

Wiele kobiet zastanawia się, kiedy warto kupić laktator i który model wybrać. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup laktatora tuż po narodzinach dziecka. Będziesz wtedy lepiej znała zapotrzebowanie maluszka na pokarm oraz swoje nawyki związane z karmieniem. 

Laktator elektryczny oraz ręczny

Jeżeli zaś chodzi o model laktatora, to możesz wybierać spośród modeli elektrycznych oraz ręcznych. Te pierwsze są niesamowicie wydajne i bardzo proste w obsłudze. Co więcej, możesz także wybrać urządzenie, które będzie imitowało ssanie dziecka. Laktatory ręczne to natomiast nieco tańsza propozycja, która będzie doskonałym wyborem, jeśli potrzebujesz odciągać pokarm sporadycznie. Sprawdź więcej na: https://www.kinderparadijse.pl/

Butelki dla niemowlaków

Warto także zaopatrzyć się w butelki do karmienia. Będą one niezbędne w momentach, kiedy z różnych przyczyn nie będziesz mogła karmić malucha piersią. Na co jednak zwrócić uwagę wybierając butelkę dla swojego niemowlaka?

Największe znaczenie ma wielkość butelki. Standardowe zalecenie dotyczące ilości pokarmu to: 

  •          pierwszy miesiąc – 7 porcji dziennie po 90-110 ml mleka
  •          drugi miesiąc – 6 porcji po 110-130 ml mleka
  •          trzeci miesiąc – 6 porcji po 130 ml mleka
  •          czwarty miesiąc – 6 porcji po 150 ml mleka
  •         piąty/szósty miesiąc – 4 porcje po 180 ml mleka oraz włączanie innych posiłków

Wybierając buteleczkę dla dziecka należy także zwrócić uwagę na jej kształt – butelka powinna wygodnie układać się w ręce. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że karmienie będzie łatwe i przyjemne zarówno dla Ciebie, jak i dla dziecka. 

Fot.: Kelly Sikkema/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*