Akcesoria przydatne w codziennej opiece nad niemowlakiem

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Akcesoria przydatne w codziennej opiece nad niemowlakiem

Zanim dziecko przyjdzie na świat, staramy się, by dom był zaopatrzony we wszystkie niezbędne przedmioty, potrzebne do prawidłowej pielęgnacji i opieki. Czasami jednak zdarza się nam zapomnieć o drobnych rzeczach lub urządzeniach lub kupujemy sprzęt, który jest nieprzystosowany do wieku malucha.

Nosidełko

Nosidełko miękkie jest dobrym pomysłem na uspokojenie dziecka i trzymanie go blisko siebie, zwłaszcza w tzw. czwartym trymestrze. Dziecko słyszy bicie serca matki, jej głos i oddech, czyli odgłosy znane z łona rodzicielki. Dodatkowo umożliwia ono noszenie malucha w pozycji “fizjologicznej żaby”, która zapewnia prawidłowy rozwój stawów biodrowych, kręgosłupa i miednicy.

Laktator

Ręczne laktatory są wygodnym rozwiązaniem podczas karmienia piersią lub odciągania pokarmu. Mleko można przechowywać w torebce lub torbie na pieluchy. Dzięki laktatorowi ręcznemu możesz odciągać pokarm z jednej piersi w czasie, kiedy karmisz drugą. Jest to urządzenie poręczne i niepowodujące dużego hałasu podczas użytkowania.

Kolektor pokarmu

Przy użyciu kolektora zbierzesz pokarm z samoistnego wypływu. Do zjawiska dochodzi na początku karmienia, a objawia się ono tym, że podczas karmienia dziecka lewą piersią, mleko obficie wypływa z drugiej piersi i na odwrót. Przyrząd jest łatwy w użyciu oraz w czyszczeniu. Kolektor wystarczy założyć – nie trzeba go trzymać w czasie użytkowania.

Leżaczki, huśtawki, bujaczki

Leżaczek to miejsce, w którym niemowlak może się bawić i relaksować, kiedy Ty jesteś zajęta. Może też uspokoić malucha i umożliwić mu spokojny sen. Bujaczek jest też dość poręczny i łatwy w transporcie, a w dodatku nie zajmuje dużo miejsca, więc możesz postawić go praktycznie w każdym miejscu w domu, by obserwować niemowlę. Warto dodać, że z urządzeń mogą korzystać nawet noworodki.

Zestaw do manicure

Zestaw oczywiście w wersji dla niemowląt. Najczęściej wyposażony jest w nożyczki, cążki i pilniczek. Jeśli u noworodków paznokcie nie wyłamują się same, zestaw do manicure będzie dobrym pomysłem, kiedy chcesz zadbać o długość paznokci Twoich pociech. Całość znajduje się w etui, więc ich przechowywanie oraz transport nie sprawią trudności.

Miska higieniczna

Ostatni krzyk mody, który przyda się podczas kąpieli malucha. Miska dzieli się na trzy komory. Dwie są przeznaczone na wodę czystą oraz na wodę z mydłem, a trzecia, najmniejsza, służy do trzymania w niej mydła. Miski wyposażone są również w dozownik, do którego możesz nalać płynu, przeznaczonego dla niemowląt.

Dostawka do łóżka

Łóżeczka dostawne są nieco mniejsze od tradycyjnych łóżeczek. Jeden z jego boków jest opuszczany, przez co w razie potrzeby możesz wziąć dziecko bliżej siebie bez potrzeby wstawania, np. by nakarmić malucha. Dostawki są regulowane, dzięki czemu możesz przystosować je do wysokości Twojego łóżka

Smoczek

Na rynku spotkamy różne rodzaje smoczków, a są to m.in. smoczki lateksowe, smoczki silikonowe oraz smoczki kauczukowe. Ponadto istnieją różne rozmiary oraz kształty, np. okrągły, symetryczny, anatomiczny. Smoczki mogą zapobiec wadom zgryzu, wadom wymowy lub występowaniu próchnicy, kiedy dziecko podrośnie. Podczas wyboru smoczka, zwróć uwagę na oznaczenia i symbole na opakowaniu. Może to być oznakowanie ze względu na rozmiar: A (do 6 miesiąca życia), B (6-18 m. ż.) oraz C (powyżej 18 m.ż.); smoczki uspokajające oznacza się cyframi, tj. 0 (dla noworodków), 1 (powyżej 6 m.ż.), 2 (6-18 m.ż.), 3 (18-36 m.ż.).

Podgrzewacz do butelek

Na rynku znajdziemy elektryczne podgrzewacze do butelek oraz takie, które można podłączyć w samochodzie. Do urządzenia nalewa się odpowiednią ilość wody, która podgrzewana jest do pożądanej przez Ciebie temperatury. Do komory z podgrzaną wodą wkłada się butelkę, której zawartość również się podgrzewa. Jest to praktyczny sprzęt, dzięki któremu zaserwujesz swojemu maluchowi pokarm o odpowiedniej temperaturze bez konieczności nieustannego sprawdzania i studzenia.

Sklep z akcesoriami dla dzieci pozwoli Ci zaopatrzyć się we wszelkie konieczne i przydatne produkty, dzięki którym opieka nad niemowlakiem będzie łatwiejsza i bezpieczniejsza. Przeglądając dodatkowo katalogi w sklepach internetowych, na pewno wpadnie Ci w oko jakiś produkt, który znajdzie zastosowanie w Twoim domu.

Zdjęcie główne: Christian Bowen, źródło: unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*