Majówka z dzieckiem – jak zaplanować czas?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Majówka z dzieckiem – jak zaplanować czas?

Przed Wami kilka dni laby? Zastanawiasz się, jak mądrze wykorzystać ten czas? Wcale nie musisz wyjeżdżać nad jezioro ani wydawać dużych kwot, by doskonale bawić się z własnym dzieckiem. Pamiętaj, że najlepsze, co możesz mu podarować, to czas i uwaga skupiona tylko na nim. Poniżej wymieniamy proste i sprawdzone pomysły. Wykorzystaj je!

Malowanie, rysowanie, wyklejanie i inne prace plastyczne

W pędzie dnia codziennego nie zawsze mamy czas czy chęci na rozkładanie gazet i kartek do malowania farbami, wyjmowanie ciastoliny, kleju, pomponów i innych akcesoriów plastycznych. Majówka i kilka dni urlopu sprawdzą się zatem doskonale. Zaplanujcie przestrzeń do pracy – przykryjcie podłogę lub stół i do dzieła! Jeśli chcecie, na spacerze poszukajcie kwiatków czy trawek, które udekorują Wasze prace.

Ponadto możecie też pójść o krok dalej i ozdobić stary karton – wyciąć w nim okna, drzwi, dowolnie przyozdobić kredkami, mazakami, farbami, przykleić kolorowy papier i co tylko przyjdzie Wam do głowy. Doskonała zabawa gwarantowana!

Domowe kino

Seans w kinie jest zawsze świetnym przeżyciem – wygodne fotele, ogromny ekran i ciekawa bajka. Jeśli w okolicy nie ma kina albo repertuar czy godziny Wam nie odpowiadają, zróbcie sobie seans w domu. Przygotujcie popcorn, ulubione przekąski, zasłońcie wszystkie okna i włączcie bajkę lub film na telewizorze. Jeszcze lepiej, jeśli macie rzutnik i projektor, choć i bez tego świetnie spędzicie razem czas.

Spotkanie ze zwierzętami

Majówka nie zawsze jest ciepła i słoneczna, ale to wcale nie oznacza, że nie można wyjść na zewnątrz. W okolicy jest zoo? Doskonale! Nie ma? Poszukajcie innych miejsc, na przykład papugarni, stadniny, agroturystyki z wiejskimi zwierzętami, zagrody z alpakami czy po prostu parku, w którym można spotkać wiewiórki. A może dobrym pomysłem okaże się wycieczka do lasu i poszukiwanie saren? Przy okazji podziwiajcie budzącą się do życia naturę.

Majówka na sportowo

Twoje dziecko lubi aktywnie spędzać czas? Idźcie na plac zabaw, weźcie ze sobą piłkę, hulajnogę, rower, puśćcie też bańki mydlane. Pogoda nie dopisuje? Żaden problem. Wybierzcie się wspólnie na salę zabaw, na trampoliny albo basen. Później nie zapomnijcie o pysznym obiedzie – po wysiłku fizycznym zawsze chce się jeść!

Krótki wyjazd

Na koniec mamy jeszcze kilka propozycji wyjazdowych, które niewątpliwie sprawią wiele radości. Zaplanujcie wycieczkę do parku rozrywki, wesołego miasteczka, aquaparku, centrum nauki albo po prostu piknik za miastem. Te kilka godzin będzie naprawdę niezapomnianych. 

Interesujące jest też odkrywanie nowych miejsc, nawet w obrębie swojej miejscowości. Zawsze spacerujecie po tych samych alejkach i chodnikach? To doskonały moment na wizytę na innym osiedlu, w innej dzielnicy. Pojedźcie autobusem, tramwajem czy metrem i wysiądźcie na przypadkowym przystanku. Podczas wyprawy możecie iść na pyszny obiad czy na gofry.

W prostocie siła i każdy z wyżej wymienionych pomysłów na spędzenie czasu podczas majówki jest tak samo dobry i wartościowy. Nie mamy wątpliwości, że nie tylko dziecko będzie szczęśliwe, ale i rodzice. Co więcej, można zaangażować w to większą grupę – dziadków, ciocię z wujkiem albo kolegów i koleżanki.

Zdj. główne: Mark Stosberg/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*