Jak zabezpieczyć niemowlęce łóżeczko?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak zabezpieczyć niemowlęce łóżeczko?

Artykuł sponsorowany

Dla rodziców bezpieczeństwo ich malucha jest najważniejsze. Niemowlak w ciągu doby przesypia nawet kilkanaście godzin, jest to bowiem czas, kiedy jego organizm się regeneruje, a w mózgu utrwalają się nowe ścieżki i połączenia neuronowe. Sen jest dziecku bardzo potrzebny, dlatego jego miejsce do spania powinno być odpowiednio przygotowane i zaaranżowane. Podpowiadamy, jak zabezpieczyć dziecięce łóżeczko.   

Łóżeczko dla noworodka    

Dziecko, które nie przewraca się jeszcze z pleców na brzuch i nie utrzymuje samodzielnie głowy pod żadnym pozorem nie może mieć w łóżeczku żadnych dodatków, czy akcesoriów. Pościel, kocyki, pluszowe misie czy zabawki powinny być zarezerwowane dla starszych dzieci. Wszelkie dodatki, w tym nawet pościel, grożą uduszeniem noworodka, który nie potrafi jeszcze odkryć się czy przewrócić z boku na bok. W łóżku noworodka poza materacem i prześcieradłem na gumce nie może być żadnych innych rzeczy. Sam maluch zamiast pościel, powinien być ubrany w body i owinięty w specjalny śpiworek na szelkach. 

Łóżeczko niemowlaka  

Starsze dzieci mogą mieć w swoim łóżeczku więcej dodatków, między innymi pościel – płaską poduszkę i kołderkę lub kocyk. U niemowląt, które przemieszczają się już w łóżeczku, sporym zagrożeniem jest uderzenie główką w szczebelki. Aby temu zapobiec, warto zamontować ochraniacz do łóżeczka przeplataniec. Taki warkocz z grubej pianki wspaniale chroni i amortyzuje wszelkie uderzenia oraz zapobiega urazom. Ochrona główki dziecka, zwłaszcza, gdy ciemiączko nie jest jeszcze całkowicie zarośnięte jest niezwykle ważna, dlatego właśnie warto zainwestować bezpieczeństwo niemowlaka. Jeśli łóżeczko stoi w sypialni rodziców i musi wpasować się stylem w wystrój pokoju, ochraniacz do łóżeczka szary będzie idealnie neutralnym wyborem. Kolor szary jest również świetnym rozwiązaniem, jeśli planujesz mieć więcej niż jedno dziecko i ochraniacz ma pasować do łóżeczka niezależnie od płci malucha. Piękne i bardzo starannie wykonane ochraniacze w formie warkocza kupisz w internetowym sklepie Emizu

Dziecięce łóżeczko jest miejscem, w którym niemowlę spędza większość doby na nocnym śnie oraz dziennych drzemkach. Aby maluch mógł prawidłowo się rozwijać, potrzebuje dobrej jakości, głębokiego snu w odpowiednich i przede wszystkim bezpiecznych warunkach. O ile w łóżeczku noworodka nie ma miejsca na dodatki i akcesoria, w miejscu, gdzie śpi niemowlak, powinno znaleźć się kilka ważnych elementów, między innymi pościel, ochraniacz oraz zabawki sensoryczne.

Zdj. główne: freestocks/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*