Pomysły na świąteczne prezenty dla dzieci

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Pomysły na świąteczne prezenty dla dzieci

Dzieciaki zazwyczaj z niecierpliwością czekają na przyjście Świętego Mikołaja. Często już kilka miesięcy wcześniej piszą do niego listy. Co więc im podarować, by były naprawdę zadowolone z prezentów? 

Obecnie wiele dzieci ma pokoje przepełnione najróżniejszymi zabawkami. W związku z tym kupno prezentów świątecznych nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Dorośli często zachodzą w głowę, co wręczyć swoim pociechom (za pośrednictwem Mikołaja), by się ucieszyły z upominku. 

Książka – to dobry wybór

Bardzo dobrym wyborem na świąteczny upominek jest książka. Obecnie rynek wydawniczy oferuje setki przeróżnych publikacji, więc zawsze można znaleźć coś, co będzie zgodne z zainteresowaniami dziecka. Trzeba jednak poświęcić trochę czasu na wybór odpowiedniej publikacji. Najmłodszym na pewno spodobają się książki z dźwiękiem i melodyjkami. Z kolei dla nieco starszych dzieci, polecane są historie pełne przygód i zagadek. Nastolatki zaś uwielbiają wszelkiego rodzaju pamiętniki, w których mogą poczytać o losach swoich rówieśników (dotyczy to szczególnie dziewczyn).

Zabawki sensoryczne

Szczególnie noworodkom, niemowlakom, ale też i kilkulatkom warto podarować zabawkę sensoryczną. Dzięki niej dziecko rozwinie swoje zmysły, a to przełoży się na jego rozwój. Kilkutygodniowym maluszkom można wręczyć książeczki, kostki bądź karty kontrastowe. Nieco starszym dzieciom z pewnością do gustu przypadną maty z szeleszczącymi elementami, wykonane z materiałów o różnych strukturach z przyczepionymi kółeczkami czy specjalnymi lusterkami (które są bezpieczne dla najmłodszych). Ciekawym pomysłem są także proste, zabawkowe instrumenty, np. cymbałki czy gitary. Być może zainteresują one dziecko na tyle, że w przyszłości zechce uczyć się gry na profesjonalnym sprzęcie? 

Vouchery do sal zabaw itp.

Wszystkie dzieci uwielbiają wszelkiego rodzaju sale zabaw, trampoliny czy parki linowe. Dlatego voucher na kilka wejść do takiego miejsca z pewnością przypadnie im do gustu i będzie znacznie atrakcyjniejszym upominkiem niż kolejna zabawka do kolekcji.

W wielu teatrach są też wystawiane specjalne sztuki dla najmłodszych. Ciekawą opcją są więc bilety na taki występ. Z pewnością udział w takim wydarzeniu będzie niesamowitą i niezapomnianą (a do tego też rozwijającą) przygodą. 

Ulubione postacie z bajek 

Chyba każde dziecko ma swoją ulubioną postać z bajki. Dlatego zabawka, która będzie do niej nawiązywała, z pewnością sprawi maluchowi mnóstwo radości. Mogą to być figurki, lalki, a także całe zestawy – w zależności od przeznaczonego na ten cel budżetu. 

Fajnym pomysłem są też piżamki bądź bluzki z nadrukowanymi postaciami z wybranej bajki. Taki prezent będzie nie tylko miły, ale też użyteczny. 

Klocki – to zawsze dobry pomysł

Budowanie klockami jest bardzo rozwijające i doskonale wpływa na wyobraźnię dziecka. Obecnie można dobrać wielkość klocków do jego wieku. Dla najmłodszych przeznaczone są te większe, które łatwiej łączyć. Zestawy klocków mogą przedstawiać wszystko: dziki zachód, zamek księżniczki, farmę, samochody, samoloty itp. Dzięki temu łatwo dobrać coś, co będzie związane z zainteresowaniami obdarowywanego.

Zdj. głóne: Edgar Soto/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*