Jak zorganizować udane baby shower?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jak zorganizować udane baby shower?

Baby shower cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Panie wręcz pokochały spotkania i przyjęcia przed narodzinami dziecka. Sprawdzamy, jak je przygotować!

Jeszcze przed kilkoma laty baby shower było jakimś zagranicznym wymysłem. Dziś zwyczaj ten cieszy się ogromną popularnością także w Polsce. Co to takiego? Jest to przyjęcie organizowane dla przyszłej mamy przez bliskie jej kobiety – krewne czy przyjaciółki. W dosłownym tłumaczeniu „baby shower” to „dziecięcy prysznic”, ale tak naprawdę chodzi tu o prysznic prezentów dla nienarodzonego jeszcze dziecka oraz jego mamy. Sprawdzamy więc, jak przygotować to przyjęcie, by było naprawdę udane!

1. Zastanów się czy przyjęcie ma być niespodzianką 

Baby shower może być zaplanowane wspólnie z przyszłą mamą lub niespodzianką. Warto zastanowić się jaką wersję wolałaby ciężarna. Jeśli lubi być zaskakiwana, a organizatorki i uczestniczki spotkania bez problemu dochowają tajemnicy – przyjęcie może być miłym zaskoczeniem. Jeżeli jednak przyszła mama woli mieć wszystko pod kontrolą – lepiej wspólne z nią zaplanować przyjęcie.

2. Stwórz listę gości

Na baby shower powinny być kobiety, które są bliskie sercu przyszłej mamy. Dlatego lepiej zaprosić mniej osób, ale by były one naprawdę wyjątkowe, a ich obecność poprawiła nastrój i humor ciężarnej. Jeśli nie robimy przyjęcia niespodzianki, to taką listę gości warto przygotować właśnie z nią. Gdy impreza jest niespodzianką warto poradzić się np. męża bądź partnera oraz innej bliskiej osoby (siostry, przyjaciółki). 

3. Zaplanuj miejsce spotkania i zadbaj o ozdoby

Warto, by przyjęcie odbyło się w jakimś miłym i wygodnym miejscu, gdzie wszystkie panie będą mogły bawić się i świętować bez skrępowania. Może to być ulubiona kawiarnia, jednak najczęstszym wyborem jest mieszkanie, dom bądź ogród którejś z uczestniczek. Podstawą baby shower są niewątpliwie ozdoby. Nie może tu zabraknąć napisu „baby shower” oraz balonów z helem. Do tego girlandy, słomki, kolorowe kubeczki i mnóstwo innych gadżetów dobranych kolorystycznie do płci nienarodzonego dziecka (jeśli jest znana).

4. Pomyśl o prezentach

Prezenty i upominki to podstawa baby shower. Przyjęcie jest zazwyczaj organizowane miesiąc, dwa przed narodzinami dziecka, więc część wyprawki może być skompletowana. Dlatego warto zapytać przyszłą mamę, czego jeszcze jej brakuje i stworzyć listę artykułów, które z pewnością by się jej przydały. Można też pomyśleć o składce na prezenty. Wówczas organizatorka przyjęcia sama lub przy pomocy innej przyjaciółki zajmuje się kupnem potrzebnych rzeczy dla maleństwa. Warto zawsze dodać coś spoza listy, aby zaskoczyć przyszłą mamę. 

Co ważne, trzeba pamiętać nie tylko o upominkach dla dziecka, ale żeby również kupić coś przyszłej mamie. Dobrym pomysłem jest np. jakiś zabieg kosmetyczny (z którego mogą korzystać także kobiety w ciąży), voucher do spa czy biżuteria. Fajnie jest przygotować też od serca np. album lub antyramę, w której znajdą się zdjęcia wszystkich uczestniczek przyjęcia opatrzone np. śmiesznymi wspólnymi historiami lub poradami. 

5. Liczy się też poczęstunek

Na baby shower nie może zabraknąć dobrego jedzenia. Warto pomyśleć, czy lepszą opcją jest zamówienie cateringu, czy każda z uczestniczek przygotuje jakieś popisowe danie. Wówczas należy wcześniej ustalić, która z pań co przygotuje i przyniesie. Jeśli chodzi o alkohol, to warto tę kwestię omówić z przyszłą mamą. Wiele kobiet chce bowiem, by uczestniczki przyjęcia, które mogą go spożywać, wzniosły toast za nienarodzone maleństwo lampką szampana, wina czy kolorowym drinkiem.

Na imprezie z pewnością nie może zabraknąć słodkości. Największą popularnością cieszą się muffinki oraz tort. Wszystko kolorystycznie musi przypominać o okazji, z której panie postanowiły się spotkać!

6. Przygotuj aparat

Mnóstwo zdjęć to kolejny podstawowy element spotkania. Panie chętnie pozują z przyszłą mamą i robią jej mnóstwo fotografii, by móc później wspólnie wspominać ten wyjątkowy czas. Niektóre kobiety decydują się nawet na wynajęcie fotografa, który zrobiłby im profesjonalne zdjęcia podczas wspólnej zabawy. 

Zdjęcie główne: Paola Vasquez, źródło: pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*