Jaki fotelik samochodowy dla noworodka wybrać?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jaki fotelik samochodowy dla noworodka wybrać?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Fotelik samochodowy to jeden z najpotrzebniejszych elementów dla nowonarodzonego bobasa. Bezpieczny powrót ze szpitala do domu wymaga odpowiedniej ochrony dziecka w środku transportu. Na rynku dostępnych jest wiele modeli fotelików dziecięcych. Jak wybrać ten najlepszy i na co zwrócić uwagę podczas jego kupna?

Fotelik samochodowy – od kiedy należ go stosować?

Fotelik samochodowy należy stosować już przy pierwszej podróży z dzieckiem. Warto więc zastanowić się nad jego wyborem nieco wcześniej – inaczej transport ze szpitala do domu może stanowić zagrożenie. Niestety, nawet w rękach matki dziecko nie jest odpowiednio chronione przed wypadkiem. Bez względu na długość podróży – malucha należy przewozić w odpowiednim zabezpieczeniu.

Fotelik samochodowy – jaki powinien być?

Foteliki, nosidełko dla dzieci do samochodu powinny spełniać określone wymagania. Jakie?

Bezpieczny

Fotelik dla noworodka powinien być przede wszystkim bezpieczny. Przed dokonaniem zakupu należy więc sprawdzić, czy został odpowiednio przetestowany. Daje to gwarancję spełnienia wszystkich, koniecznych do przewożenia dziecka warunków. Fotelik musi spełniać wymogi unijne lub regulaminy EKG ONZ, które dotyczą urządzeń zabezpieczających dzieci w pojeździe. Powinien posiadać certyfikat ECE R44-04 lub ECE R44-03. Dobrze, jeśli zostały na nim przeprowadzone testy konsumenckie: ADAC, NHTSA, AA.

Warto zwrócić uwagę, jakie elementy zabezpieczające posiada wybrany model fotelika. Dobrze, jeśli posiada kilkupunktowy system pasów z regulatorem, co ułatwia proces przypinania dziecka w nosidełku. Zaletą sprzętu tego typu jest także ochrona boczna ASP, która – w momencie kolizji – pochłania energię i dodatkowo zabezpiecza malucha.

Nieużywany

Bezpieczny fotelik dla dziecka musi być produktem nowym, nieużywanym. Należy pamiętać, że spełni on swoją funkcję jedynie wtedy, gdy nie brał udziału w żadnej kolizji. W takiej sytuacji jego konstrukcja mogłaby być zaburzona. Najlepiej więc kupić go od producenta.

Rosnący z wiekiem

Przy wyborze fotelika samochodowego warto zwrócić uwagę na to, czy zawiera dodatkową wkładkę, która umożliwi dopasowanie rozmiaru do wieku dziecka. Dzięki temu będzie można używać go przez dłuższy czas – do momentu, w którym dziecko osiągnie wzrost 104 cm.

Z dodatkową bazą

To kolejne udogodnienie zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Baza ułatwia montowanie całego systemu w samochodzie. Dzieci nie mają zbyt dużo cierpliwości – zwłaszcza jeśli mają gorszy dzień. Pośpiech jest złym doradcą, a baza przyspiesza proces, co pomaga zaoszczędzić maluchom stresu.

Wykonany z odpowiednich materiałów

Podczas podróży niezwykle ważny jest komfort dziecka. Odpowiedniej jakości materiały, wykorzystane do produkcji pokrycia fotelika wpływają na dostęp do świeżego powietrza i jego swobodną cyrkulację. Jest to szczególnie ważne w upalne dni, kiedy ciało dziecka może szybko ulec przegrzaniu.

Fotelik samochodowy – jak i do kiedy należy go używać?

Fotelik samochodowy należy montować tyłem do kierunku jazdy jak najdłużej jest to możliwe – co najmniej do 15. miesiąca życia malucha. Ma to ogromne znaczenie w momencie gwałtownego hamowania, kiedy kręgosłup i głowa są szczególnie narażone na urazy. Dziecko w foteliku należy przewozić do momentu, kiedy osiągnie wzrost 150 cm.

Fotelik dla dziecka to jeden z najważniejszych elementów wyprawki dla noworodka. Ma zapewnić spokojną, komfortową i przede wszystkim bezpieczną podróż. Nowoczesne modele fotelików są intuicyjne w obsłudze, zapewniają wygodną pozycję do leżenia i siedzenia oraz sprawdzają się zarówno przy długich, jak i krótszych podróżach.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*