Na czym polega malowanie po numerach?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Na czym polega malowanie po numerach?

Artykuł sponsorowany

Szukasz sposobu na rozbudzenie w sobie kreatywności i artystycznej pasji? Spróbuj malowania po numerach. Ta prosta metoda jest bardzo efektowna i dlatego znajduje coraz większe grono miłośników. 

Malowanie po numerach – co to jest?

Malowanie po numerach to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą mieć w swoim domu własnoręcznie namalowany obraz, jednak obawiają się, że ich zdolności artystyczne nie są jeszcze na odpowiednio wysokim poziomie. Tworzenie obrazów DIY tą metodą jest proste i bardzo przyjemne. Obraz jest podzielony na pola, a do każdego z nich przypisany jest numer, który odpowiada konkretnemu kolorowi. Wystarczy pokryć pola odpowiednimi kolorami i gotowe. Proste, prawda?

Zestaw do malowania po numerach – co zawiera?

Aby namalować swój pierwszy obraz, wystarczy kupić jeden z gotowych zestawów do malowania po numerach na https://www.bimago.pl/, znaleźć w domu zaciszny kąt, który będzie sprzyjać tworzeniu i zacząć malować. Co zawiera gotowy zestaw do malowania po numerach? W zestawie z bimago znajdziesz wszystkie potrzebne akcesoria – płótno naciągnięte na blejtramę lub plakat (zależy, na którą opcję zdecydujesz się podczas zakupu) ze wzorem podzielonym na pola według kolorów, słoiczki z farbami akrylowymi, pędzle o różnych grubościach (od cienkich do malowania niewielkich elementów aż po grubsze do malowania większych pól) oraz instrukcje, które będą szczególnie przydatne w przypadku tworzenia pierwszego obrazu po numerach.

Jaki wybrać wzór do malowania po numerach?

Jeśli chcesz stworzyć swój pierwszy obraz malowany po numerach, postaw na prosty wzór, z mniejszą liczbą małych pól. Zdecydowanie jest w czym wybierać! Kolorowe kwiaty, zwierzęta, mapy, miasta, portrety. Oferta jest bardzo szeroka i każdy z łatwością wybierze wzór, który będzie pasować do jego domu. 

Malowanie po numerach czarno-białe cieszy się sporą popularnością. Obraz utrzymany w takiej kolorystyce jest elegancki i pasuje do każdego pomieszczenia. Możesz wybierać spośród wielu motywów – od portretów ikon mody, muzyki i filmu przez piękne krajobrazy i sceny miejskie aż po zwierzęta.

Malowanie po numerach – kobieta

Portrety kobiece są w ostatnich latach popularnym motywem plakatów i obrazów, które wieszamy w swoich domach. Nic więc dziwnego, że malowanie po numerach z kobietą jest chętnie wybierane przez kupujących zestawy do malowania DIY. W sklepach internetowych kategoria “malowanie po numerach kobieta” jest mocno rozbudowana i można znaleźć w niej portrety znanych kobiet czy akty. Bardzo ciekawą opcją są też obrazy do malowania po numerach znanych artystów – Klimta, Waterhouse’a czy Sargenta. Malowanie po numerach to łatwa metoda do stworzenia własnej reprodukcji znanego dzieła.

Malowanie po numerach – wzory dla dzieci

Zestaw do malowania po numerach dla dzieci to nietuzinkowy pomysł na prezent. Znalezienie zestawu o odpowiednim stopniu trudności nie jest problemem. Istnieją bowiem dedykowane dzieciom kolekcje wzorów, wśród których znajdziemy postaci z bajek i urocze zwierzątka. Malowanie po numerach dla dzieci to idealny sposób na jego artystyczny rozwój, na pobudzenie kreatywności i zainteresowania sztuką. Samodzielnie wykonany obrazek, który zostaje powieszony na ścianie, podnosi pewność siebie dziecka i jest wspaniałą motywacją do kolejnych artystycznych prób.

Fot. Victoria Bilsborough/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*