Narodziny dziecka, o co możesz zadbać a nie przychodzi Ci do głowy

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Narodziny dziecka, o co możesz zadbać a nie przychodzi Ci do głowy

Narodziny dziecka to długo wyczekiwane i bardzo ważne wydarzenie dla całej rodziny. Pojawienie się nowego członka rodziny wywraca wszystko do góry nogami. Dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie do tego wydarzenia. Warto wiedzieć, jakie działanie podjąć wcześniej, aby opieka nad noworodkiem była funkcjonalna, bezpieczna i wygodna. 

Przygotowanie pokoju dla maluszka 

Bardzo ważną kwestią, o którą trzeba zadbać przed przyjściem dziecka na świat jest jego pokój, albo miejsce w sypialni rodziców, które będzie dla niego przeznaczone. Należy zdecydować się na zakup idealnego łóżeczka, które będzie miał regulowaną wysokość, a także szczebelki, które po czasie będzie można wymontować, aby dziecko mogło samodzielnie z niego wychodzić. Do łóżeczka trzeba też dobrać materac, który będzie dobrze pasował do wymiarów, a także wygodny i zdrowy dla malucha. 

Nie zawsze materace sprzedawane w zestawie z łóżeczkami są dobrym wyborem. Do łóżeczka należy także dokupić odpowiednią pościel – dla noworodków dobrze się sprawdzi śpiworek. Warto także zaznaczyć, że noworodkom nie potrzebne są poduszki. 

Od tego jak duże będzie pomieszczenie, w którym dziecko będzie mieszkało, zależy dobór mebli. Funkcjonalnym rozwiązaniem może być komoda, do której można pochować ubrania, a także akcesoria pielęgnacyjne. Praktycznym dodatkiem jest także przewijak, który można dostać w różnych formach. 

Meblem często pomijanym, którego obecność ma jednak duże znaczenie jest wygodny fotel, który powinien znajdować się obok łóżeczka. Jest to szczególnie ważne, gdy dziecko będzie karmione piersią – matka i dziecko powinni mieć zapewnione wygodne warunki do tego. Fotel przyda się także przy usypianiu. 

Pamiątki 

Czekając na narodziny dziecka, warto także pomyśleć o mniej praktycznych, ale równie ważnych rzeczach, jakimi są pamiątki. Powitanie nowego członka rodziny to bardzo ważne i podniosłe wydarzenie, dlatego z pewnością warto je we właściwy sposób udokumentować. Dobrym rozwiązaniem może być książka, w której zapisuje się wszystkie najważniejsze fakty rozwojowe dotyczące dziecka, a także wklejać zdjęcia. Warto także wykorzystać cytaty o dzieciach, aby uatrakcyjnić swoje wpisy. Po latach będzie to z pewnością piękna pamiątka. 

Ciekawą możliwością są specjalne ramki na zdjęcia USG, a także tabliczki z imionami dziecka, dzięki którym można przygotować idealny kącik dla swojej pociechy. 

Kosmetyki i leki 

Właściwa pielęgnacja malucha jest bardzo ważna. Skóra noworodka jest bardzo delikatna i cienka, a także skłonna do podrażnień. Dlatego wymaga ona szczególnej pielęgnacji. Ciało powinno się myć mydłem, które jest dostosowane do wieku dziecka. Skórę głowy, należy pielęgnować delikatnym szamponem. Warto, więc zaopatrzyć się we właściwe produkty do mycia i pielęgnacji. Przydadzą się także tłuste kremy oraz maści, którymi należy smarować okolice krocza po każdym przewijaniu. Wśród kosmetyków przeznaczonych dla malucha, z pewnością przyda się także oliwka niemowlęca. 

Jeśli chodzi o leki, jeszcze przed narodzinami malucha, warto zaopatrzyć się w spirytus, którym trzeba będzie przemywać okolice pępka, a także jałowe gaziki. Z pewnością może się też przydać sól fizjologiczna, która może się przydać do przemywania oczu. 

Dobrze jest także, zakupić termometr specjalnie dla malucha. Na rynku dostępne jest wiele różnych modeli. W apteczce, warto tez posiadać środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, które można przyjmować od pierwszych dni życia. Dla noworodków konieczny będzie także zakup wózka oraz odpowiedniego fotelika. Warto odpowiednio przemyśleć wybór, aby zapewnić dzieciom bezpieczeństwo i wygodę, w trakcie wszelkich wyjazdów i wycieczek.

Przygotowanie domu na narodziny nowego członka rodziny to bardzo ważne zadanie. Przyszli rodzice już przez cały czas trwania ciąży powinni dbać o kompletowanie odpowiedniej wyprawki, aby po narodzinach móc się skupić na opiece nad maluchem, poświęcić mu należytą uwagę i zapewnić komfort.

Fot. materiały prasowe Klienta.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*