Szumiące przytulanki – na czym polega ich fenomen?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Szumiące przytulanki – na czym polega ich fenomen?

Rodzic każdego maluszka chciałby, aby jego dziecko spało spokojnym i niczym niezakłóconym snem. Niestety bardzo często różne czynniki utrudniają maluszkowi to zadanie. Wtedy niezbędna może okazać się pomoc szumiącej przytulanki.

Krótka historia szumiących zabawek

Pierwszymi szumiącymi zabawkami na rynku były Szumisie. Powstały kilka lat temu według projektu młodej mamy – Anny Skórzyńskiej. Pomysł na szumiące zabawki podsunęło samo życie, a dokładniej etap ząbkowanie jej syna. Zaśnięcie maluszka bez uspokajającego dźwięku suszarki było wręcz niemożliwe. Wtedy zrodził się projekt stworzenia kojącego dla dziecka szumu w przyjaznej formie.

Szumiś to bardzo prosta w obsłudze zabawka posiadająca 5 różnych rodzajów szumów w tym m.in. odgłos bicia serca matki oraz cichy dźwięk imitujący wody płodowe.

Obecnie na rynku dostępne są inne szumiące przytulanki, czyli Miś Whisbear oraz Ośmiornica Mom’s Care. Każda z tych przytulanek posiada CrySensor, czyli czujnik, który odróżnia płacz dziecka od innych dźwięków i w odpowiedzi emituje przyjazny i uspokajający maluszka szum. 

źródło: Instagram (https://www.instagram.com/p/CDjx41zJIlV/)

Wpływ szumiących zabawek na maluszka

Wspomniane zabawki emitują różne rodzaje szumu, które mają za zadanie wyciszyć maluszka do snu. Wielu audiologów zaleca, aby stosować te przytulanki z dala od główki dziecka. Zbyt głośne dźwięki mogą uszkodzić słuch, dlatego też szum powinien być bardzo cichy.

Neonatolodzy mają bardzo pozytywną opinię na temat szumiących zabawek. Lekarze z Patologii Noworodka zachęcają rodziców do stymulacji dzieci z ich pomocą. Potwierdza to obecność przytulanek w wielu niemowlęcych inkubatorach na OIOM-ie oraz na innych oddziałach.

Szumiś – pierwsza szumiąca zabawka na rynku

Szumisie można zakupić w kilku różnych wersjach, które różnią się między sobą ceną, wielkością oraz funkcjami. Obecnie na rynku dostępny jest:

1.     Szumiś Główka– posiada 5 różnych rodzajów szumów i jest najmniejszy ze wszystkich,

2.     Szumiś maskotka– może pełnić również funkcję dziecięcej przytulanki,

3.     Szumiś maskotka chłopiec bądź dziewczynka- posiada czujnik CrySensor, czyli w odpowiedzi na płacz maluszka, maskotka włącza się i wydaje kojący dla dziecka szum.

Od niedawna w sprzedaży są również duże maskotki Szumisiów, posiadające funkcje elektronicznej niani oraz alarmu. Rodzic poprzez specjalną aplikację otrzymuje sygnał, że jego dziecko się obudziło.

Miś Whisbear – zabawka z wieloma nagrodami

Szumiący Miś Whisbear zdobył pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka oraz m.in. wyróżnienie „Kind+ Jugend Innovation Award” przyznane w Kolonii w 2016 roku.

Ponadto przytulanka posiada atest OEKO TEX, czyli produkt bezpieczny dla Twojego maluszka i środowiska. Każdy Miś Whisbear został wyposażony we wbudowany CRYSensor, który rozpoznaje płacz dziecka i w odpowiedzi emituje uspokajający szum, ułatwiający zasypianie. Zabawka generuje dźwięk aż przez 40 minut. Poza tym podłużne łapki maskotki posiadają magnesy, dzięki czemu miś może zostać zaczepiony na szczebelkach łóżeczka.

źródło: YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=UHKfRvijU7k)

Ośmiornica Mom’s Car, czyli bezpieczna zabawka

Szumiąca ośmiorniczka jest produktem firmy Hencz Toys. Zabawka ta posiada także czujnik CRYSensor, który w razie płaczu dziecka wydaje odgłos podobny do szumu wód płodowych lub bicia serca mamy. Gdy maluszek słyszy znajome dźwięki, to wycisza się i zasypia ponownie. Ośmiorniczka skupia uwagę dziecka, kolorowymi pasami stanowiącymi idealną stymulację dla rozwoju jego wzroku.

Szumiące zabawki, które działają cuda!

Myślisz, że szumiące zabawki są przereklamowane? Nic podobnego! Według ankiety przeprowadzonej na portalu MjakMama, aż 97% rodziców zauważyło poprawę jakości snu swoich dzieci, po zastosowaniu szumiącej przytulanki. Tego rodzaju zabawki okazują się świetnym kompanem dla każdego maluszka, już od pierwszych dni jego życia.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*