Ubezpieczenie turystyczne do Azji – jak wybrać i o czym pamiętać?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Ubezpieczenie turystyczne do Azji – jak wybrać i o czym pamiętać?

Masz w planach podróż do Azji? Dbając o swoje bezpieczeństwo, powinieneś zwrócić szczególną uwagę na wykupienie dodatkowego ubezpieczenia. Azja jest częstym kierunkiem wielu turystów z Europy, nie oznacza to jednak, że nie czyha tam na Ciebie żadne zagrożenie. Będąc świadomym swojej podróży, warto zagwarantować sobie spokój. W razie nieszczęśliwego wypadku losowego nie musisz się obawiać wysokich kosztów.

Wymarzone wakacje w Azji – sprawdź, co warto wiedzieć

Planujesz swoje wakacje do Azji? Musisz mieć świadomość, że Twoja karta EKUZ tam nie obowiązuje. Działa ona wyłącznie na terenach należących do UE. W praktyce oznacza to, że w przypadku jakiegokolwiek wypadku, wszelkie koszty związane z leczeniem czy transportem do kraju będziesz musiał pokryć z własnej kieszeni. Azja jest świetnym kierunkiem turystycznym, jednak z uwagi na swój specyficzny klimat, jest również zagrożeniem dla turystów z Europy. Jedzenie czy nawet inna woda mogą spowodować u Ciebie np. zatrucie pokarmowe. Do tego dochodzą sytuacje losowe, które mogą przytrafić się zawsze i nie można się na nie przygotować. Dlatego właśnie absolutną podstawą podczas takiego wyjazdu jest dodatkowe ubezpieczenie turystyczne.

Czy korzystanie z opieki zdrowotnej w Azji jest drogie?

Sama Azja jako kierunek turystyczny jest dość atrakcyjna cenowo. Musisz jednak pamiętać, że koszty związane z leczeniem w Azji są zazwyczaj niezwykle wysokie. Brak odpowiedniego ubezpieczenia może oznaczać zepsute wakacje i długi na kilka lat. Wybierając polisę turystyczną zwróć natomiast uwagę na to, jakie leczenie ona pokrywa. Więcej informacji na ten temat znajdziesz pod adresem: https://rankomat.pl/turystyka/ubezpieczenie-turystyczne-do-azji. Część z nich obejmuje zarówno opiekę prywatną, jak i publiczną. Wówczas możesz bez przeszkód skorzystać z:

  • transportu medycznego, 
  • wizyty lekarskiej, 
  • różnych badań medycznych,
  • zakupu leków. 

Jeżeli masz wątpliwości, na jaką kwotę powinno opiewać Twoje ubezpieczenie – skorzystaj z porady specjalisty. Sugerowane minimalne świadczenie to polisa na co najmniej 60 tysięcy euro. Taka kwota pozwoli Ci nie martwić się kosztami w razie nieszczęśliwego wypadku i spokojnie spędzać swój urlop. Pamiętaj jednak, że im wyższa kwota ubezpieczenia, tym lepiej dla Ciebie i więcej możesz na tym zyskać w razie kryzysowej sytuacji.

Dobra polisa turystyczna do Azji – czyli jaka?

Decydując się na polisę turystyczną, musisz uwzględnić kilka kluczowych kwestii. Jej wysokość to oczywiście podstawowe kryterium, o którym już wiesz. Tu z pomocą przychodzi strona https://rankomat.pl/kalkulator/ubezpieczenia-turystyczne/. Możesz na niej wyliczyć wszelkie koszty i sprawdzić najważniejsze informacje. Pamiętaj ponadto, aby Twoja polisa zawierała zapis o ubezpieczeniu NNW. Świetnym rozwiązaniem jest także assistance oraz OC. Na dłuższe podróże – takie, jak ta do Azji, może także przydać się ubezpieczenie bagażu – szczególnie, jeżeli zabierasz w podróż cenny dla Ciebie sprzęt.

Jeżeli chcesz, aby Twoje wakacje były świetnie spędzonym czasem bez obaw, że w razie nieprzyjemnej sytuacji zostaniesz obciążony wysokimi kosztami – rozważ ubezpieczenie. Pamiętaj także, że część krajów wymaga polisy.

Zdjęcie główne: Leo Rivas/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*