Nowy komiks o cyfrowym świecie dla najmłodszych podbija rynek

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Nowy komiks o cyfrowym świecie dla najmłodszych podbija rynek

Choć dzieci już od najmłodszych lat są silnie związane z najnowszymi technologiami, świat cyberprzestrzeni nadal wydaje im się obcy i otwarty jedynie dla wybranych. Nowy komiks autorstwa Artura Kurasińskiego ma na celu pokazać dzieciom, że edukacja cyfrowa może być dostępna dla każdego.

Inspiracją była… rzeczywistość

Nie od dziś wiadomo, że najmłodsi uwielbiają komiksy. Jednak jak się okazuje, ich bohaterowie wcale nie muszą mieć supermocy. Nowy komiks pod tytułem Róża, a co chcesz wiedzieć? To prawdziwa perełka na obecnym rynku wydawniczym. Komiks autorstwa Artura Kurasińskiego powstał pod wpływem inspiracji rzeczywistością. Pierwowzorami dla głównych bohaterek były córki autora – Róża i Malina. Natomiast impuls motywujący do rozpoczęcia całego przedsięwzięcia pojawił się wtedy, gdy szkoła, do której uczęszcza Róża zabroniła dziewczynce uczestniczyć w zajęciach z robotyki ze względu na to, że były one dedykowane jedynie chłopcom. Po zgłoszeniu sprawy dyrekcji okazało się, że grono pedagogiczne nie widzi problemu w dyskryminacji dzieci ze względu na płeć.

View this post on Instagram

Dziś technologia towarzyszy ludziom już od najmłodszych lat, dlatego bardzo ważne jest, aby umieć odpowiednio z niej korzystać. Ta książka pomaga dzieciom zrozumieć nowoczesne technologie, a rodzicom pomaga w ich wytłumaczeniu📱💻 Za pomogą komiksowych historyjek, w których poznajemy Różę i jej rodzinę, dzieci poznają odpowiedzi na wiele nurtujących je pytań, sporo się nauczą i będą się przy tym dobrze bawiły. Komiks porusza takie tematy jak bezpieczeństwo w internecie (i to jest moim zdaniem jeden z najważniejszych i najbardziej potrzebnych rozdziałów) i korzystanie z serwisów społecznościowych. Opowiada o tym, jak działa internet i telefonia GSM, czym jest sztuczna inteligencja, samochody autonomiczne i uzależnienie od gier komputerowych. Ważnym elementem książki jest także nauka programowania. Dzieci będą mogły stworzyć kilka prostych gier, które pokażą im, że to wcale nie jest takie trudne i zachęcą do dalszego rozwijania się w tej dziedzinie. Książka uczy bezpiecznie korzystać z gadżetów i mediów społecznościowych, opowiada o rozwoju technologii i zagrożeniach czyhających w sieci. Pokazuje dzieciom jak korzystać z języka programowania Scratch, którego będą się uczyli w szkole. Książka ma ciekawą formę, to połączenie komiksu z podręcznikiem. Jest napisana lekko i zrozumiale. To pozycja, która pomoże dzieciom i na pewno wielu rodzicom 😉 #rozaacochceszwiedziec #komiksedukacyjnyotechnologiachdladzieci #arturkurasinski #radoslawkulesza #sebastianlanga #dawidlesniakiewicz #piotrpelka #ilustracje #nikolakucharska #książka #ksiazkidladzieci #czytajzdzieckiem #czytajdziecku #dziecko #dzieckoczyta #książkidladzieci #maliczytelnicy #bookstagram #kidsbooks #kidsbookstagram #bookworm #bookblogger #littlebookworm

A post shared by Karolina, mama Jasia 👶📚💕 (@mali_czytelnicy) on

Zawody specjalistyczne otwarte dla każdego

Aby przeciwdziałać podobnym sytuacjom, Kurasiński stworzył komiks, który pokazuje, że wiedza jest dostępna dla każdego – w równym stopniu dla chłopców i dziewczynek oraz dla dzieci z mniejszych miejscowości. O ogromie przedsięwzięcia świadczy również szerokie grono specjalistów zaangażowanych w projekt. Wśród autorów komiksów znajdziemy prawdziwych naukowców i wpływowe osobistości, takie jak Piotr Konieczny, Janina Bąk, Alexandra Przegalińska, Ola i Piotr Stanisławscy, Dorota Budzyń, Krzysztof Gonciarz oraz wiele, wiele więcej. Już teraz organizowana jest zbiórka na wydanie drugiej części komiksu.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*