Pomysły na zabawy z dziećmi w czasie wakacji!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Pomysły na zabawy z dziećmi w czasie wakacji!

Wakacje to czas zwiększonej aktywności dzieci na świeżym powietrzu. Ze względu na stan epidemii wielu rodziców rezygnuje z wakacyjnych wyjazdów. Jak można spędzić z dziećmi wolny czas?

14 pomysłów na zabawy z dziećmi

1. Kino w plenerze

Obecnie kina otwarte są w ścisłym reżimie sanitarnym. Ciekawą propozycją na wspólne spędzanie czasu jest kino w plenerze (można je urządzić nawet na balkonie) lub tarasie. Wystarczy tylko rzutnik i wyprasowane prześcieradło. Wcześniej warto przygotować ulubione przekąski.

2. Malowanie w plenerze

Jeśli pociecha lubi malować, to warto zakupić szkicownik i zabrać dziecko w plener. Dzięki temu dziecko będzie rozwijać swoje pasje na łonie natury.

3. Wycieczka

Jeśli dzieci są małe, to warto zabrać je do ZOO. Dzięki temu mogą nauczyć się obcować ze zwierzętami. Jeśli masz większe dzieci, to możesz je zabrać do parku rozrywki. Można w nim spędzić świetnie czas całą rodziną.

4. Wycieczka rowerowa

Rower jest ekologicznym środkiem komunikacji. Może też być świetnym sposobem na spędzanie czasu razem. W każdym mieście są miejsca, w które warto wybrać się na rowerze. Wycieczkę rowerową można połączyć z piknikiem.

5. Pokaz mody

Pokaz mody jest świetnym pomysłem na zabawy z dziewczynkami. Każda mała dama lubi się przebierać. Zwłaszcza jeśli może założyć „dorosłe” buty lub ubrania.

6. Malowanie lodem

Malowanie lodem jest świetnym sposobem, aby schłodzić się w upalne dni. Aby malowanie było bardziej atrakcyjne dla dziecka, to warto zrobić kolorowe kostki lodu (wystarczy zamrozić wodę z dodatkiem barwnika).

7. Nauka gotowania

Świetnym sposobem na wspólne spędzenie czasu jest gotowanie razem. Dzięki temu dziecko może poznać np. przepis na ulubione ciastka. Świetną zabawą jest nauka gotowania „na niby” – niezbędna do tego będzie dziecięca kuchenka i akcesoria do niej np. garnki i talerze.

8. Eksperymenty naukowe

Ciekawym sposobem na spędzanie czasu w wakacje są eksperymenty naukowe. O tym jak je przeprowadzić razem z dziećmi, pisaliśmy w artykuleEksperymenty naukowe dla dzieci, czyli jak uczyć i bawić najmłodszych”.

9. Mały ogrodnik

Jeśli pociecha lubi bawić się ziemią, to warto stworzyć z nią mały warzywniak, w którym można zasiać np. sałatę lub rzodkiewkę. Dziecko może pielęgnować własne warzywa, ucząc się przy tym odpowiedzialności.

10. Projektant odzieży

Można zaproponować dziecku stworzenie własnej koszulki. Wystarczy tylko zakupić koszulkę w jednolitym kolorze i pisaki do tkanin. Dzięki temu dziecko może mieć ciekawe ubranie stworzone przez siebie.

11. Fotografia

Nauka robienia zdjęć jest propozycją zabawy dla starszych dzieci. Warto zachęcać dzieci do uchwycenia ciekawych momentów w przyrodzie. Wycieczka do lasu jest świetną okazją do wykonania pięknych zdjęć.

12. Rodzinny wakacyjny pamiętnik

Dziennik wakacyjny jest świetnym sposobem na uchwycenie wspomnień. Codziennie warto nad nim wspólnie pracować, umieszczając zapiski i pamiątki np. zdjęcia.

13. Domowe spa

Relaksująca kąpiel w pianie, malowanie paznokci i nakładanie maseczek. Taka zabawa ucieszy niejedną małą damę. Jest to również świetny sposób na relaks dla mamy.

14. Poszukiwanie skarbów

Każdy maluch uwielbia zagadki. Warto schować skarb i zrobić mapę prowadzącą do niego. Jeśli dziecko jest mniejsze, to warto schować skarb we własnym ogrodzie.

Zdjęcie główne: Fabian Centeno, źródło: unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*