Quady dla dzieci – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Quady dla dzieci – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Quady dla maluchów to coraz popularniejsze zabawki, a rodzice coraz chętniej decydują się na ich zakup. Nie da się bowiem ukryć, że w takie „sprzęty” mogą zająć nasze dzieci na wiele godzin i co więcej, dbać o rozwój ich motoryki. Rodzice, którzy już podjęli decyzję o zakupie nie mają jednak najłatwiejszego wyboru. Wynika to z faktu, że wraz ze wzrostem popularności quadów na akumulator, pojawiło się na rynku znacznie więcej producentów. Kuszą oni swoimi zabawkami i oferują dodatkowe funkcjonalności. Wobec tego, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie quada dla dzieci, by nie żałować swojego wyboru?

Quady dla dzieci i pojemność ich akumulatora

Quad dla dzieci, choć do złudzenia może przypominać najlepsze cross’owe sprzęty, to jednak zasilany jest w całkowicie inny sposób. Sercem takiego czterokołowca jest bowiem akumulator i to na niego warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Quad dla maluchów będzie musiał być podpięty do prądu, aż do pełnego naładowania baterii. Dopiero po tym czasie, nasza pociecha będzie mogła z niego ponownie skorzystać. Na rynku obecnie znajdziemy czterokołowce wyposażone w akumulator o napięciu:

  • 6V;
  • 12V;
  • 24V.

Który z nich okaże się najlepszym wyborem? Otóż analogicznie akumulator o małej pojemności będzie się wyjątkowo szybko rozładowywał, zaś quady z pojemnymi akumulatorami choć wytrzymają znacznie dłużej, to mogą być także nieco większym wydatkiem. Rodzice podczas wyboru powinni dopasować ten parametr do wieku i potrzeb dziecka. Nie jest tajemnicą, że najmłodsi nie spędzą na takim quadzie całego dnia, więc optymalnym wyborem będzie dla nich mały czterokołowiec z niewielkim akumulatorem. Z kolei w przypadku dzieci nieco starszych warto już postawić na sprzęty o wiele bardziej zaawansowane. Wówczas nie rozładuje się on w najmniej oczekiwanym momencie i nie doprowadzi do wybuchu gromkiego płaczu.

Quady elektryczne oraz systemy bezpieczeństwa jakie zostały w nich wykorzystane

Quad na akumulator jest zabawką bezpieczną i co do tego nie ma wątpliwości. Dzieci nieco starsze z pewnością poradzą sobie z jego obsługą, a także będą wstanie uniknąć ryzykownych sytuacji podczas beztroskiej zabawy. W przypadku młodszych użytkowników quadów, rodzice jednak mają pewne wątpliwości. Maluchy mimo wszystko mogą w pewnym momencie stracić kontrolę lub wjechać z nieodpowiednie miejsce, a o „kolizję” w takim przypadku nie jest trudno. Wobec tego przy wyborze warto przede wszystkim zwrócić uwagę na to, jakie systemy bezpieczeństwa zostały zastosowane w danym czterokołowcu. Absolutnym minimum staje się dołączenie pilota, którym rodzice mogą również kontrolować pojazd. Warto także zadbać, by na pilocie znalazł się przycisk awaryjnego odcięcia zasilania, co pozwoli zatrzymać pojazd w momencie naciśnięcia. W ten sposób nawet najmłodsi kierowcy będą odpowiednio zabezpieczeni, a rodzice spokojniejsi.

Wygląd quada również ma znaczenie!

Ostatnią kwestią, jaką koniecznie należy uwzględnić podczas wyboru quada dla dzieci to jego wygląd i design. W tym zakresie jednak rodzice nie mają ograniczeń. Na rynku co chwila pojawiają się pojazdy opatrzone różnymi nadrukami, kolorami czy plastikowymi detalami. Warto więc poświęcić chwilę czasu na to, by wybrać takiego quada dla naszej pociechy, którego wygląd najbardziej do nas przemawia i będzie pasował poniekąd do gustu naszego małego kierowcy. Dzięki temu rodzice z pewnością zobaczą iskierki w oczach swojego malucha, który będzie z dumą prezentował swój nowy pojazd podczas jazdy po chodnikach i bocznych dróżkach.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*