Jakie gry edukacyjne pomogą dziecku logicznie myśleć?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jakie gry edukacyjne pomogą dziecku logicznie myśleć?

Artykuł sponsorowany

Dzieciństwo to bardzo ważny etap rozwoju człowieka. Niestety, dostępna technologia oraz zabiegany tryb życia wielu rodziców sprawiają, że zamiast inwestować w rozwój logiki, kreatywności czy samodzielności, dorośli bardzo często zostawiają dziecko bez kontroli z urządzeniami elektronicznymi i Internetem. Zamiast tego warto postawić na gry i aktywności, które będą sprzyjać prawidłowemu rozwojowi pociechy.

Gry planszowe dla dzieci

Świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu w kreatywny, rozwijający sposób jest granie w gry planszowe. Taka rozrywka może być bardzo łatwa do wprowadzenia w rodzinach, w których dzieci posiadają rodzeństwo, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by to właśnie rodzice grali z juniorem w planszówki. Ważne jest przy tym oczywiście odpowiednie dobranie poziomu skomplikowania gry do wieku i możliwości dziecka. Przykładowo, gra planszowa „Lisek Urwisek”, polegająca na poszukiwaniach złodzieja ciasta i bawieniu się w detektywa będzie świetna dla dzieci powyżej czwartego roku życia, ale starsze pociechy mogą się nią szybko znudzić. Wtedy warto sięgnąć po inne tytuły, na przykład „Zakazaną Pustynię”, odpowiednią dla dziesięciolatków, która pozwoli dzieciom wcielić się w pozostawionych na pustyni poszukiwaczy części maszyny niezbędnej do uratowania się. Propozycją pośrednią może być z kolei klimatyczny „Lupos”, w którym dzieci nauczą się współpracy. Na rynku pojawia się coraz więcej gier planszowych, skupionych na trenowaniu różnych umiejętności – możesz więc znaleźć coś odpowiedniego dla malucha, starszaka i prawie-nastolatka, wystarczy tylko poszukać.

Gry elektroniczne dla dzieci

Od technologii nie da się uciec… Trzeba ją więc oswoić. Gry elektroniczne to element rzeczywistości, w której dorastają Twoje dzieci. Nie warto wszystkiego im zakazywać i zabraniać – może to przynieść skutek odwrotny do zamierzonego. Zamiast tego razem z dzieckiem popracuj nad kompromisami dotyczącymi czasu spędzanego przed komputerem, a także pomóż mu wybrać gry odpowiednie dla jego wieku. W sklepie  Botland znajdziesz całe niezbędne wyposażenie komputerowe. A jak wybierać gry? Zwracaj uwagę na oznaczenie PEGI, europejskiego systemu oceniania gier komputerowych.  Każdy producent tego typu produktów ma obowiązek umieścić na grze oznaczenie PEGI, dzięki któremu rodzice mogą szybko zorientować się, czy wybrany tytuł jest odpowiedni dla ich pociechy ze względu na jej wiek. Dodatkowo weź pod uwagę zainteresowania swojego dziecka i oglądaj recenzje gier zanim je zakupisz – dzięki temu będziesz wiedział, jak Twoje dziecko spędza swój wolny czas.

Fot.: Pixabay/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*