Roczek w domu – jak zorganizować udane przyjęcie?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Roczek w domu – jak zorganizować udane przyjęcie?

Roczek dziecka to bardzo ważne wydarzenie w życiu całej rodziny. Jak przygotować przyjęcie, by było niezapomniane?

Wielu rodziców bardzo dużo uwagi przywiązuje do przyjęcia z okazji pierwszych urodzin potomka. Niektórzy decydują się na wynajęcie jakiejś sali, która organizuje imprezę, aczkolwiek z powodzeniem można ją przygotować samodzielnie. Jak to zrobić?

Zaplanuj tematykę imprezy

Obecnie bardzo modne, szczególnie jeśli chodzi o przyjęcia urodzinowe dla dzieci, są imprezy tematyczne. Może to być np. wesołe zoo, gdzie wszystkie dekoracje nawiązują do zwierząt. Sporą popularnością cieszy się też nawiązywanie do jakichś bajek dla dzieci lub ulubionego koloru. Możliwości jest całe mnóstwo, jednak o temacie przewodnim imprezy warto pomyśleć nawet kilka tygodni przed planowaną datą wydarzenia. Chodzi o to, by móc wszystko odpowiednio przygotować. 

Zadbaj o dekoracje

Dekoracje są podstawą urodzinowego przyjęcia. Można wynająć lub samodzielnie wykonać np. balonowe ścianki z informacją o tym, kto kończy roczek. Mogą być całe z różnej wielkości balonów lub połączone z tkaniną i serpentynami. Balony to oczywiście podstawowa dekoracja, której na kinderparty nie może zabraknąć. Duża jedynka z helem będzie doskonała do zdjęć. Do tego podstawą są napisy typu: „Urodziny Zuzi”, „Roczek Zuzi” czy „Happy Birthday”. 

Wśród dekoracji nie może zabraknąć także talerzyków, kubeczków i serwetek – wszystko powinno być w jednakowej stylistyce. Do tego warto też dobrać np. toppery do babeczek. 

Menu jest bardzo ważne

Jak wiadomo, pociecha, która kończy roczek, raczej za wiele podczas urodzinowego przyjęcia nie zje, za to jej goście już tak. Warto pomyśleć, czy chcemy zrobić przyjęcie na słodko, czy na stole ma się też pojawić tradycyjny obiad. Należy w tym przypadku uwzględnić upodobania gości, być może ktoś nie je mięsa (jeśli serwujemy obiad) bądź jest uczulony np. na nabiał. Wówczas nie należy pod taką osobę dopasowywać całego menu, jednak wypada zadbać, by taki gość też miał cokolwiek do jedzenia. 

Kluczowy jest rzecz jasna tort. On także musi pasować do tematu przewodniego. Można zamówić gotowy wypiek w cukierni lub przygotować samemu. Obecnie w sklepach z artykułami cukierniczymi dostępne są gotowe opłatki na wierzch ciasta z urodzinowymi napisami czy ulubionymi postaciami z bajek. 

Warto pomyśleć o atrakcjach

Przyjęcie na roczek powinno być nastawione przede wszystkim na dobrą zabawę. Dlatego należy zadbać o atrakcje dla solenizanta oraz gości. To szczególnie ważne, jeśli na imprezie są także inne, starsze dzieci. Dobrym pomysłem jest wynajęcie profesjonalnego animatora, który zadba o to, by nikt się nie nudził. Zabawy można też przygotować samodzielnie, w internecie jest mnóstwo propozycji, które sprawdzą się w domowych warunkach.

Zdj. główne: Robert Anderson/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*