Projekt odrzucony – dzieci nie będą mogły brać udziału w polowaniach

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Projekt odrzucony – dzieci nie będą mogły brać udziału w polowaniach

Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa odrzuciła projekt nowelizacji prawa łowieckiego. Obradujący posłowie zagłosowali przeciwko możliwości uczestnictwa osób nieletnich w polowaniach.

Jakich zmian się domagano?

Parę dni temu odbyły się obrady, na których rozpatrywano obywatelski projekt nowelizacji prawa łowieckiego. Zmiana w zapisach miała dotyczyć umożliwienia osobom będącym poniżej 18. roku życia udziału w polowaniach, oczywiście za zgodą rodziców, bądź prawnych opiekunów. Decyzję uzasadniano chęcią realizacji władzy rodzicielskiej, która to przejawia się między innymi możliwością decydowania na temat tego, jakie wzorce dziecko wyniesie z domu.

Początkowo zaproponowano, by do polowań zostały dopuszczone dzieci będące w wieku 16. lat, natomiast zgłoszona poprawka mówiła już o 13. roku życia.

Proponowane zmiany odrzucono

Nad projektem obradowano w środę. Za jego odrzuceniem zagłosowało 15 osób, za przyjęciem 10 – natomiast 3 osoby wstrzymały się od głosu. Tym samym obecność dzieci będących poniżej 18. roku życia na polowaniu będzie traktowana jako występek – tak, jak było dotychczas.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*