Ubrania dla dzieci – jakie modele łatwo ubrać? Na co warto postawić, przygotowując dziecięcą szafę?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Ubrania dla dzieci – jakie modele łatwo ubrać? Na co warto postawić, przygotowując dziecięcą szafę?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Dobór ubrań dla dzieci to ważna kwestia. Jakie ubrania wspomogą dziecięcą samodzielność i co powinno znaleźć się w szafie dziecka, które uczy się ? Kiedy dziecko zaczyna się samodzielnie ubierać rodziców rozpiera duma, by jednak tak się stało trzeba malcowi ułatwić ten proces i wspomóc go w próbach.

Samodzielne ubieranie ma wiele zalet

Samodzielne ubieranie poprawia umiejętności motoryczne, ćwiczy cierpliwość i precyzje u dziecka. To ćwiczenie koordynacji ruchów, napinanie mięśni, koordynacja wzrokowo-ruchowa. Przede wszystkim jednak dziecko czuje, że ma na coś wpływ, zaczyna być samodzielne i zyskuje moc sprawczą. Może także zacząć decydować i samodzielnie wybierać co chciałoby włożyć. Naukę ubierania można zacząć już dość wcześnie, bo kiedy dziecko ukończy rok. Oczywiście wszystko musi trwać i nie należy spodziewać się od razu spektakularnych efektów. Naukę także najlepiej rozpocząć od rozbierania, bo jest to dużo prostsze niż ubieranie.

Jakie ubrania wspomogą samodzielność dziecka?

Około 2-3 roku warto już częściej ćwiczyć z dzieckiem ubieranie. Proces ten wymaga cierpliwości także od rodziców, ale mądre podejście pomoże usprawnić cały proces. Już na etapie kupowania ubranek dziecięcych warto przemyśleć, jak poradzi sobie maluch z ich ubieraniem. Warto więc wybierać tylko odpowiednie modele. Ubranka dla dzieci, które będą najłatwiejsze w ubieraniu i wspomogą naukę powinny mieć kilka podstawowych cech:

  • wygodne, luźniejsze kroje, szersze fasony.Zdecydowanie nie powinniśmy wybierać ciuchów o ciasnych rękawach i ścisłych dekoltach, będą one za trudne dla dzieci do założenia. Przez luźny dekolt dużo łatwiej włożyć dziecięcą główkę, a ręce szybciej trafią w szeroki rękaw.
  • elastyczne materiały. Dodatki do ubrań, jak np. elastan poprawiają elastyczność i pomagają w ubieraniu. Ubranie łatwiej naciągnąć i założyć. Taki model lepiej tez dopasuje się do ruchów dziecka, będzie je z pewnością chętniej nosić.
  • łatwe odróżnienie przodu od tyłu. Dzieci często mają z tym kłopot, warto więc ułatwić im tę kwestię, tłumacząc, jaki element znajduje się z tyłu. Tutaj warto zachować konsekwencję, by dziecko mogło zastosować radę także do innych ubranek.
  • brak zamków i guzików. Na początek nauki warto wybrać modele na gumce, zarówno spodenki jak i spódniczki powinny być na gumce, którą dużo łatwiej naciągnąć i założyć. Na guziczki i zamki przyjdzie czas na kolejnych etapach nauki, nie wszystkiego dziecko nauczy się od razu. Należy więc zapomnieć o tych zapięciach co najmniej do 3 roku życia.
  • łatwe w ubieraniu, gładkie skarpetki. Brak zbędnych nitek znajdujących się po wewnętrznej stronie skarpet we wzorki oraz odpowiednio elastyczny materiał ułatwia zakładanie skarpet maluchom. To część garderoby, którą dziecko zaczyna ściągać dość szybko, warto więc pamiętać o odpowiednich skarpetkach, bo założenie ich bywa trudniejsze.

Samodzielne stylizacje – jednolite ubrania dla dzieci je ułatwią

Nasz malec potrafi już się samodzielnie ubierać, warto więc pogłębiać jego samodzielność. Choć już dawno może samodzielnie decydować, które z przygotowanych propozycji ubierze, może warto pozwolić mu na więcej. Tworzenie własnych stylizacji to spore wyzwanie. Można jednak pomóc dziecku w ich wymyślaniu. Zdecydujcie się na jednolite ubrania dla dzieci w różnych kolorach. Gładki model dużo łatwiej dopasować niż ubranka w printy. Dużo prościej stworzycie udany komplet do przedszkola, a nawet jeśli kolory nie będą do siebie pasować, maluch nie będzie wyglądał jak choinka, co może się przydarzyć, kiedy nieodpowiednio połączy wszystkie wzorzyste ubranka z szafy. Niektóre firmy, ułatwiają dzieciom i rodzicom także ten krok. Ubrania dla dzieci polskiej marki MyBasic mają np. wewnątrz ubranek specjalne, kolorowe tasiemki, które podpowiadają dzieciom, z jakim kolorem warto połączyć swój strój.

Samodzielne ubieranie się dziecka to przede wszystkim mnóstwo prób i błędów. Warto więc ułatwić dziecku ten proces, wybierając ubrania dla dzieci, które stworzone są z myślą o ich potrzebach.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*