Czego nie może zabraknąć w dziecięcym pokoju?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Czego nie może zabraknąć w dziecięcym pokoju?

Artykuł sponsorowany

Urządzanie dziecięcego pokoju to ogromna radość dla rodziców. Jeśli stoisz przed tego typu wyzwaniem, z pewnością ekscytuje Cię sama myśl o tym, jak będzie wyglądał efekt końcowy. Pamiętaj jednak, że pokój dziecka to strefa komfortu malucha. Pozwól mu uczestniczyć w procesie wybierania kolorów i mebli i postaraj się, by Twoja pociecha również cieszyła się z efektu.

Najważniejszy mebel w pokoju dziecięcym

W zależności od wieku Twojej pociechy, w jej pokoju mogą być przydatne zupełnie inne meble, jednak jednym z najważniejszych z pewnością łóżko, łóżeczko lub kołyska do spania. Wiele sklepów oferuje specjalne łóżka dla dzieci „rosnące razem z maluchem”, które możesz wydłużać w miarę dorastania juniora. Jest to wygodne rozwiązanie dla rodziców dzieci, które źle czują się na zbyt dużej przestrzeni lub mają tendencję do niespokojnych nocy. Innym dobrym pomysłem jest wyposażenie się w łóżko, które gospodaruje przestrzeń pod nim. Posiadanie dziecka zazwyczaj wiąże się z dużą ilością drobnych przedmiotów, takich jak zabawki czy ubrania, a także zapasowymi kompletami pościeli czy ręczników. Wszystkie te rzeczy trzeba gdzieś przechowywać, a doskonałym miejscem do tego mogą być szuflady pod łóżkiem. Istotne jest również wyposażenie się w jakościowe materace dziecięce, dzięki którym dziecko nie tylko będzie świetnie się wysypiać, ale także zdrowo rozwijać. Materac dobrany do potrzeb fizjologicznych wspiera prawidłowy wzrost kręgosłupa oraz zdrowy sen.

Zapewnij sobie miejsce do przechowywania

Pokój dziecięcy to królestwo Twojej pociechy i jeśli zdarzyło Ci się załamywać ręce nad porozrzucanymi wszędzie zabawkami lub górami ubrań, to nie przejmuj się! To normalne doświadczenie rodzica. Bałagan jest nieodłączną częścią życia w rodzinie z dziećmi. Ważne jest jednak zadbanie, by wszystkie rzeczy miały swoje miejsce – wtedy zrobienie porządku jest możliwe, a Ty możesz uczyć swoje dziecko dobrych nawyków. Żeby móc posprzątać ogrom rzeczy, których posiadanie związane jest z posiadaniem dziecka, z pewnością potrzebujesz odpowiedniej ilości przestrzeni do przechowywania. Przydadzą Ci się więc wszelkiego rodzaju komody, półki i szafki. Pamiętaj, żeby przedmioty, do których dziecko nie powinno mieć dostępu, znajdowały się pod kluczem lub na odpowiedniej wysokości. W ten sposób zapewnisz maluchowi bezpieczeństwo, a sobie – spokój ducha.

Ważna kwestia – organizacja przestrzeni

Tym, czego naprawdę nie może zabraknąć w dziecięcym pokoju jest przestrzeń. Dziecko potrzebuje odpowiedniej ilości miejsca, by móc się bawić. Na wcześniejszych etapach, kiedy raczkuje czy uczy się stawać i chodzić, również wskazane jest, by posiadało odpowiednią przestrzeń do tego typu prób. Jeśli więc projektujesz pokój dla swojej pociechy, koniecznie zadbaj, by znalazły się w nim strefy, których dziecko potrzebuje – wypoczynku i relaksu, nauki, a także zabawy. Nie przytłaczaj juniora ilością mebli czy dodatków, bo może negatywnie się to odbić na jego poczuciu pewności siebie i bezpieczeństwa. 

Fot.: Curtis Adams/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*