Dopłata na zakup komputera dla dzieci z rodzin rolniczych

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Dopłata na zakup komputera dla dzieci z rodzin rolniczych

Jak poinformował Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Grzegorz Puda, do 30 grudnia rodzice będą mogli składać wnioski o dofinansowanie zakupu komputerów i laptopów dla swoich pociech. Jakie kryteria muszą spełnić chętne rodziny?

Restrykcyjne wymagania

Nowy program Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dotyczy dofinansowania zakupu komputerów oraz laptopów wraz z oprogramowaniem i sprzętem peryferyjnym. Jednak warunki, które muszą spełnić zainteresowane rodziny, są wyjątkowo restrykcyjne.

Przede wszystkim kwota dotacji – 1500 zł – przeznaczona jest na całą rodzinę, a nie na jedno dziecko. Aby móc ubiegać się o dofinansowanie, trzeba również spełnić kilka wymogów formalnych:

  • przynajmniej jeden z rodziców musi prowadzić gospodarstwo rolne oraz musi posiadać stosowny numer identyfikacji dotyczący producentów rolnych,
  • w skład rodziny musi wchodzić co najmniej dwoje dzieci, które nie ukończyły jeszcze 18. roku życia,
  • dochód gospodarstwa domowego nie może być wyższy niż 1200 zł miesięcznie na jedną osobę.

Co ważne, ARiMR informuje, że dotacja dotyczy również komputerów i laptopów zakupionych w terminie od 10 grudnia 2020 do 31 marca 2021. Aby ubiegać się o częściowe pokrycie kosztów, konieczne jest dostarczenie faktury potwierdzającej zakup do powiatowego biura Agencji.

źródło: https://www.arimr.gov.pl/pomoc-krajowa/pomoc-na-zakupu-komputera-dla-dziecka-z-rodziny-rolniczej.html

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*