Zalecenia GUS dla dzieci wracających do szkół

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Zalecenia GUS dla dzieci wracających do szkół

Rząd chce bezpiecznego powrotu dzieci do szkół. Mają to zapewnić wytyczne MEN, MZ I GUS dla wszystkich placówek oświatowych, m.in. elastyczne modele kształcenia oraz bezwzględne wytyczne sanitarne.

Wytyczne GUS

GUS wydał wytyczne zawierające ogólne oraz szczegółowe zalecenia związane m.in. z organizacją zajęć szkolnych, wydawaniem posiłków, czyszczeniem, higieną, dezynfekcją pomieszczeń i powierzchni oraz postępowaniem w przypadku zarażenia COVID-19 u jednego z uczniów.

Bezwzględne wytyczne higieniczne

Główną wytyczną GUS, jest bezwzględne przestrzeganie zasad higieny, czyli częste mycie rąk, ochrona nosa i ust podczas kichania i kaszlu, unikanie dotykania oczu, obowiązkowe zasłanianie ust i nosa przez osoby trzecie, które przychodzą do placówki szkolnej oraz regularne czyszczenie pomieszczeń.

Uczniowie podczas zajęć dydaktycznych nie będą musieli nosić maseczek. Zaleca się taką organizację pracy szkoły, aby umożliwić osobom przebywającym na terenie placówki utrzymanie bezpiecznego dystansu.

Warianty funkcjonowania szkoły

Wariant A – tradycyjna forma kształcenia wg wytycznych z GUS/MS i MEN;

Wariant B –  mieszana forma kształcenia (hybrydowa) – dyrektor może zawiesić część zajęć prowadzonych w placówce;

Wariant C – kształcenie zdalne

W sytuacji wystąpienia zakażenia na danym terenie, dyrektor szkoły po otrzymaniu pozytywnej decyzji z sanepidu może całkowicie lub częściowo zawiesić stacjonarną pracę szkoły- wariant B i C. 

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*