Jak podczas wakacji z dzieckiem zabezpieczyć się przed słońcem?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jak podczas wakacji z dzieckiem zabezpieczyć się przed słońcem?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Słońce zaczyna nas rozpieszczać, co oznacza, że wakacje i nasze plany urlopowe są już coraz bliżej. Jednak nawet podczas wyjazdów warto pamiętać, że promieniowanie UV jest bardzo niebezpieczne, zwłaszcza dla najmłodszych, dlatego należy się przed nim odpowiednio chronić. Ale w jaki sposób zrobić to skutecznie? Zobacz, jak w czasie urlopu zabezpieczyć siebie i dziecko przed słońcem.

Ubranie – niezawodna ochrona

Dermatolodzy powtarzają, że najskuteczniejszym sposobem ochrony przed słońcem jest jego unikanie. Oznacza to, że najlepiej jest wychodzić na słońce jak najbardziej osłoniętym przez ubrania. Topy, szorty czy krótkie spódniczki to prosta droga do poparzeń słonecznych. Oczywiście w ciężki upał nie da się wytrzymać w dżinsach i długim rękawie. Jednak lniane spodnie oraz koszula jak najbardziej pozwolą nam na czerpanie radości z urlopu bez ryzyka poparzeń słonecznych. Len to naturalny filtr UV – materiał potrafi przechwycić i zatrzymać część promieniowania, a fakt, że ciało jest dodatkowo okryte ubraniem zapewnia prawie stuprocentową ochronę. Cienkie, naturalne materiały, takie jak bawełna, wiskoza czy właśnie len to sposób na zniesienie wysokich temperatur bez wystawiania się na palące słońce. W ubrankach z takich materiałów dzieci na pewno nie będą skarżyć się, że im za gorąco. Ich delikatna skóra będzie w stanie oddychać i dodatkowo będzie chroniona przed promieniami UV. 

Ochrona głowy i twarzy

Jeśli chodzi o maluchy, szczególnie ważna jest ochrona głowy. Latem temperatury osiągają nawet czterdzieści stopni Celsjusza, a przy takiej pogodzie i pełnym słońcu bardzo łatwo o udar słoneczny. Właśnie dlatego do walizki trzeba koniecznie zapakować czapki na lato. Najlepszą ochroną są w tym wypadku oczywiście czapki męskie z daszkiem i kapelusze, ponieważ zapewniają one także ochronę twarzy. Jeśli zdecydujesz się jednak na nakrycie głowy bez daszku czy ronda, jak na przykład furażerka, konieczne jest posmarowanie twarzy kremem z wysoką ochroną SPF. Krem nie będzie jednak konieczny, choć nadal wskazany, jeśli wybierzesz kapelusz z szerokim rondem albo czapkę z daszkiem lub kaszkiet.

Ochrona oczu i wzroku

Nie wszyscy wiedzą o tym, że promieniowanie UV ma także negatywny wpływ na wzrok. Niestety w tym wypadku samo osłonięcie oczu za pomocą daszku czy kapelusza nie wystarczy. Zwykłe okulary przeciwsłoneczne z sieciówki również nie ochronią wzroku Twojego czy Twoich dzieci przed słońcem. Żeby zapewnić swoim oczom ochronę, musisz kupić okulary przeciwsłoneczne z wbudowanym filtrem UV. Zwyczajne, dostępne na każdym straganie czy sklepie okulary tworzą tylko cień i przechwytują rażące promienie, jednak nie zatrzymują promieniowania UV, które jest dla wzroku bardzo szkodliwe. Okulary z filtrem zapewnią Ci potrzebną ochronę oczu i zadbają o Twój wzrok. 

Ochrona przed słońcem na plaży

Plaża to miejsce, gdzie próżno szukać cienia, jednak na wakacjach nad morzem również trzeba chronić się przed “jadowitym” słońcem. W takiej sytuacji najskuteczniejszą formą ochrony jest osłonięcie się za pomocą parawanu, parasola lub namiotu. To nie tylko sposób na zabezpieczenie się przed słońcem, lecz także wysuszającym skórę nadmorskim wiatrem oraz piaskiem. 

Sezon urlopowy zbliża się wielkimi krokami. Podczas pakowania walizki na wakacje z dziećmi, nie zapomnij zabrać ze sobą wszystkich możliwych form ochrony przed słońcem. Choć pourlopowa opalenizna może kusić, zwłaszcza panie, przedwczesne starzenie, przebarwienia oraz nowotwory skóry nie są już tak miłe, dlatego warto zabezpieczać siebie i bliskich przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

Zdjęcie główne: Feri & Tasos, źródło: unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*