Jak wybrać dobrego korepetytora?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jak wybrać dobrego korepetytora?

Chcesz zadbać o lepsze wyniki w nauce Twojego dziecka i rozważasz zatrudnienie korepetytora? A może postanowiłaś zadbać na przykład o swoją znajomość języków obcych i szukasz profesjonalisty, który Ci w tym pomoże? Sprawdź, jak wybrać odpowiednią osobę.

Korepetycje – korzysta z nich nawet co drugi uczeń!

Według statystyk nawet co drugi uczeń korzysta z płatnych korepetycji. Jaka jest tego przyczyna? Najczęściej są to trudności w opanowaniu materiału, ale nie tylko. Na zajęcia dodatkowe uczęszczają także na przykład uczniowie, którym zależy na jak najwyższych wynikach na egzaminie, czy osoby chcące podszkolić się w języku obcym albo innej dziedzinie. Uczęszczanie na korepetycje to żaden wstyd! Warto poszerzać swoją wiedzę, a motywacja do tego może być różna.

Przemyśl, czego potrzebujesz

Pierwszym krokiem do znalezienia idealnego korepetytora zdecydowanie powinno być wybranie celu. Czy nauczyciel ma pomóc wyjść z zagrożenia w szkole, czy będzie pomagał bardzo dobremu uczniowi w zdobyciu jak najwyższych not na maturze? Uczeń to osoba z silną motywacją, która będzie dodatkowo pracować sama, czy jednak głównie wiedzę będzie zdobywać na zajęciach? Warto odpowiedzieć sobie na te oraz inne pytania, żeby wybrać odpowiednią osobę, a także częstotliwość ewentualnych lekcji. To powinno pomóc we wstępnych poszukiwaniach. Wracając jeszcze do motywacji, zawsze warto nad nią popracować, bo powszechnie wiadomo, że nic na siłę. Aby były efekty, musi być również zaangażowanie ze strony ucznia. 

Gdzie znaleźć korepetytora?

Jak zabrać się za poszukiwania najlepszego korepetytora? Portale ogłoszeniowe oraz media społecznościowe zdecydowanie kuszą wieloma wiadomościami od szukających uczniów korepetytorów. Śmiało można się tam rozglądać, jednak najlepszą metodą wciąż wydaje się być wybranie kogoś z polecenia. Być może słyszałaś od znajomych o korepetytorze, który wyjątkowo się sprawdził? Zdecydowanie warto zasięgnąć więcej informacji! W ten sposób będziesz mogła dowiedzieć się bardzo dużo o osobie, którą potencjalnie zatrudnisz, zanim jeszcze zaprosisz ją na pierwszą lekcję. 

Niska stawka – czy zawsze warto się nią kierować?

Każdy szuka oszczędności, ale nie daj się wkręcić w festiwal najniższych cen. Czasami warto zapłacić nieco więcej, aby otrzymać dobrą jakość nauczania. Nie oznacza to, że koniecznie musisz wybierać najdroższą osobę, bo to nie zawsze będzie najlepszy nauczyciel. Najniższa stawka na rynku może także oznaczać, że z korepetytorem jest coś nie tak, a takiej osoby na pewno wolisz uniknąć. Do kwestii stawki podchodź po prostu z głową! 

Online czy na żywo?

Jeszcze kilka lat temu to pytanie nie pojawiłoby się pewnie w naszych rozważaniach. Korepetycje zwykle odbywały się z dojazdem do ucznia lub to on dojeżdżał do korepetytora, dzisiaj natomiast mnóstwo osób oferuje korepetycje w formie online, a uczniowie bardzo chętnie z nich korzystają. Największą oszczędnością czasu z punktu widzenia ucznia jest opcja z dojazdem do niego – lub spotkania online. Ta druga wersja nie dla wszystkich jest do zaakceptowania, szczególnie w przypadku korepetycji z przedmiotów, które wymagają uzupełniania zadań, na przykład z matematyki. Jeżeli jednak wybierasz opcję online, upewnij się, że dysponujesz sprzętem, który poradzi sobie z taką lekcją. Przed korepetycjami sprawdź także swój internet. Osoby, którym zależy na zajęciach na żywo oraz możliwie jak najniższej stawce, wybiorą prawdopodobnie lekcje z dojazdem do nauczyciela.

Zdj. główne: Alexis Brown/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*