Jak zrobić zdjęcie noworodkowi w domu?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak zrobić zdjęcie noworodkowi w domu?

Taksh/unsplash.com

Artykuł sponsorowany

Fotografowanie maluszka w domu to nie tylko wspaniała zabawa, ale przede wszystkim możliwość stworzenia niepowtarzalnej pamiątki i uchwycenia emocji. Pierwsze tygodnie i miesiące życia dziecka mijają błyskawicznie, a dzięki pięknym zdjęciom możemy zatrzymać te chwile na zawsze. Profesjonalną sesję zdjęciową wykonasz też swojemu dziecku samodzielnie w domu. Jak to zrobić?

Stwórz przytulną scenerię

Centralnym punktem każdej sesji noworodkowej jest miejsce, w którym będzie leżało dziecko. Niezwykle popularnym i uroczym rozwiązaniem jest foto kocyk do zdjęć. Takie kocyki są miękkie, bezpieczne dla dziecka i często mają na sobie wydrukowaną skalę czasu (np. dni, tygodnie, miesiące), co pozwala na dokumentowanie rozwoju malucha. Co ciekawe, takie foto kocyki występują w wielu wariantach – możesz zdecydować się np. na kocyk z motywem uroczych, leśnych zwierzątek, kosmosu, czy też utrzymany w stylu boho. Zwróć uwagę m.in. na foto kocyk – matę do zdjęć „Pierwszy Rok”. Znajdziesz na nim liczby od 1 do 12, które symbolizują dni, tygodnie oraz miesiące i rok życia dziecka. Po lewej stronie kocyka umieszczony został wianek, który składa się z motywów takich jak butelka na mleko, zajączek, gałązka, lisek czy ptaszek. Jest to również świetny pomysł na prezent! Sprawdź szczegóły na https://planetadzieci.pl/produkt/foto-kocyk-mata-do-zdjec-pierwszy-rok-karty-gratis/.

Dobierz odpowiednie dodatki

Jednym z popularniejszych dodatków, które pojawiają się na zdjęciach noworodków, są karty do zdjęć. Karty „Mój Pierwszy Rok Życia” to zestaw, który zawiera 12 kart, reprezentujących kolejne miesiące życia dziecka, ozdobione pięknymi ilustracjami i inspirującymi napisami. Co ważne, takie karty również występują w wielu motywach, dzięki czemu możesz wybrać te, które będą Wam najbliższe.

Wykorzystaj naturalne światło

Jeśli zależy Ci na tym, aby zdjęcia wyglądały jak najbardziej naturalnie, rób je we wczesnych godzinach porannych lub późnopołudniowych. Na oknie możesz zawiesić białe zasłony, które spowodują, że światło dzienne stanie się bardziej delikatne, a cienie niemalże niewidoczne.

Zadbaj o komfort maluszka

Komfort noworodka to oczywiście najważniejszy aspekt, na jaki należy zwrócić uwagę podczas domowej sesji zdjęciowej. Upewnij się, że pokój, w którym będziesz robić zdjęcia, jest odpowiednio ciepły. Zadbaj o wspomniane nasłonecznienie, obecność dodatków, które będą dla dziecka bezpieczne.

Najpiękniejsze chwile zatrzymane w kadrze

Zdjęcia noworodków to nie tylko sposób na zatrzymanie ulotnych chwil, ale także cenny prezent dla Twojego dziecka na przyszłość. Są one wyjątkową pamiątką, która z czasem nabiera większej wartości, zarówno dla Ciebie, jak i dla maluszka – z pewnością chętnie będziecie wspólnie do nich wracać.

Nie musisz jednak być profesjonalnym fotografem, aby stworzyć piękne zdjęcia. Pamięt, że każde zdjęcie zrobione z miłością jest piękne!

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*