Jakie atrakcje powinny być w przedszkolu?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jakie atrakcje powinny być w przedszkolu?

Artykuł sponsorowany

Przedszkole to z punktu widzenia rozwoju dziecka bardzo ważne miejsce. To tutaj Twój maluch stawia swoje pierwsze kroki, jeśli chodzi o edukację oraz zawiera pierwsze przyjaźnie. Warto więc wybrać przedszkole, które będzie dla Twojego dziecka jak najbardziej atrakcyjne. Jakie dodatkowe atrakcje powinny być w przedszkolu? Dowiesz się z tego artykułu.

O co zapytać podczas wizyty w przedszkolu?

Wybór przedszkola to dla wielu rodziców bardzo duży krok. Każdy z nas chce, aby maluch znalazł idealne miejsce, które umożliwi mu bezstresową naukę poprzez zabawę. O co więc zapytać podczas pierwszej wizyty w przedszkolu, zanim zdecydujesz się posłać tam swoje dziecko?

W pierwszej kolejności dowiedz się, kiedy dokładnie należy złożyć wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola oraz jak są szanse, że dziecko się dostanie. W wielu przedszkolach, szczególnie publicznych, nie ma wolnych miejsc, dlatego też tak ważne jest, aby upewnić się odpowiednio wcześnie. Dowiedz się także, czy przedszkole wymaga wpisowego oraz jak wyglądają dodatkowe opłaty, na przykład związane z wyżywieniem.

Dowiedz się też, jak wygląda wyposażenie przedszkole. Zapytaj, jakie pomoce naukowe oraz zabawki oferuje przedszkole, a także czy znajduje się w nim biblioteczka na książki dla dzieci

Warto także dowiedzieć się, jak liczne są grupy w przedszkolu. Pamiętaj, że maksymalna liczba w grupie zapisana jest w statucie przedszkola i nie może zostać przekroczona. Dobrze, gdy grupy nie liczą więcej niż 20 dzieci.

Ważna jest także kwestia leżakowania. Zapytaj dokładnie, jak wygląda sprawa ze spaniem po obiedzie. Jest to szczególnie ważne, jeśli Twój maluch wyrósł już z tego zwyczaju. Zmuszanie do leżakowania z pewnością nie będzie dla dziecka komfortowe. 

Dodatkowe zajęcia i atrakcje w przedszkolu

Zanim zdecydujesz się posłać swoją pociechę do konkretnego przedszkola, koniecznie sprawdź, jakie dodatkowe zajęcia i atrakcje dla dzieci przewiduje placówka.

W wielu miejscach istnieje możliwość zapisania dziecka na dodatkowe zajęcia z języka obcego, na kółko teatralne lub na zajęcia muzyczne. Zapytaj o to podczas pierwszej wizyty oraz dowiedz się, jakie są koszta takich zajęć. 

Koniecznie sprawdź także, jak wygląda plac zabaw dla dzieci. Aktywność na świeżym powietrzu jest bowiem bardzo ważna. Dowiedz się, czy przedszkole oferuje takie udogodnienia jak na przykład zabawki do piasku oraz meble ogrodowe dla dzieci.

Warto także zainteresować się dodatkowymi atrakcjami, takimi jak teatrzyki, wycieczki do różnych ciekawych miejsc, czy też pikniki oraz sesje zdjęciowe. Dzięki takim aktywnościom dziecko wszechstronnie się rozwija i ma szansę lepiej poznać świat.

Zdjęcie główne: pexels.com/Yan Krukov

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*