Wybieramy parasolkę do wózka – o czym pamiętać?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Wybieramy parasolkę do wózka – o czym pamiętać?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Promieniowanie słoneczne, choć przyjemnie otula nasze ciała letnią porą, to jednak przyjęte w dużej dawce może okazać się niebezpieczne. W sposób szczególny jest zagrożeniem dla małych dzieci. Ich wrażliwa i delikatna skóra źle reaguje na słońce, stając się źródłem bolesnych poparzeń, a w skrajnych przypadkach nawet udaru słonecznego. Aby temu zapobiec, nie wystarczy krem z filtrem. Z pomocą przychodzą również parasolki do wózków, które nie tylko zapewnią należytą ochronę przed promieniowaniem słonecznym, ale również zadbają o właściwy komfort małego pasażera.

Czym zabezpieczyć wózki?

Wózki parasolki są jednym z najlepszych i zarazem uniwersalnych rozwiązań, które sprawdzą się przez cały rok, nie tylko latem. W ciepłych miesiącach zabezpieczą przed palącym słońcem, a jesienią i zimą przed przenikliwym wiatrem czy deszczem. Okazują się zatem niezbędne w celu poprawienia komfortu codziennych spacerów. Wiele osób jednak rezygnuje z zakupu parasolki do wózka, uważając że jest to zbyteczny gadżet na wyprawkowej liście maluszka. Chcąc uchronić smyka przed ostrym promieniowaniem słonecznym wybierają pieluszkę tetrową, którą zakładają na budkę wózka, aby w ten sposób przynieść mu trochę cienia. Jak się okazuje – to najgorsze rozwiązanie z możliwych. Nie ma bowiem nic równie głupiego i szalonego, co zasłanianie smykowi dostępu powietrza, nawet jeśli będzie to lekki i przewiewny materiał. Specjaliści i pediatrzy ciągle alarmują, że stosowanie takich rozwiązań sprawia, że temperatura, jaka panuje wewnątrz wózka już po kilku minutach staje się nie do zniesienia i stanowi realne zagrożenie dla zdrowia i życia dziecka. O wiele lepszym rozwiązaniem jest zakup parasolki do wózka, która zapewni maluszkowi ochronę podczas najgorętszych miesięcy w roku.

Dziecięce wózki

Parasolki, jakie znajdują się w sprzedaży zachwycają ogromną różnorodnością. Bez najmniejszego problemu można zatem wybrać taką, która najlepiej dopasuje się do posiadanego wózka i własnych preferencji. Szczególnie polecane są modele wyposażone w uniwersalny uchwyt. Można bowiem je stosować nawet wtedy, gdy zmienimy wózek, bez konieczności zakupu nowych akcesoriów. Przy wyborze parasolki do wózka, warto również zwrócić uwagę na łatwość montażu na stelażu. Nie bez znaczenia pozostają takie kwestie, jak: ruchomość pozwalająca na idealne ułożenie do potrzeb smyka czy jakość wykonania. Parasolki do wózków powinny posiadać filtr UV50+, który zagwarantuje należytą ochronę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

Zdjęcie główne: pexels.com/RODNAE Productions

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*