Na stronie Inspekcji Handlowej sprawdzisz bezpieczne zabawki

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Na stronie Inspekcji Handlowej sprawdzisz bezpieczne zabawki

Od początku lipca Inspekcja Handlowa wraz z UOKIiK ujawnia, pod jakim adresem została przeprowadzona kontrola, jakich przedsiębiorców dotyczy oraz jakie zostały wykryte nieprawidłowości.

Raporty z inspekcji dostępne w internecie?

Raporty z przeprowadzonej inspekcji będą w całości publikowane na stronie UOKiK oraz wojewódzkich inspektorów Inspekcji Handlowe j- z wyjątkiem informacji, które stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. Zdaniem prezesa UOKiK Tomasza Chróstnego konsumenci mogą już w łatwy sposób sprawdzić, które wyroby warto kupić, a które omijać.

Zabawki z dźwiękiem- wcale nie takie bezpieczne?

Inspekcja Handlowa w czerwcu opublikowała raport z przeprowadzonej kontroli zabawek dźwiękowych. Sprawdzone zostało m.in. czy takie zabawki są odpowiednie dla dzieci, czy są bezpiecznie. W tym celu 136 dźwiękowych zabawek zostało poddane testom w UOKiK.

W Chinach zostało wyprodukowanych, aż 93% (127) badanych zabawek – do 37 zostały zgłoszone zastrzeżenia. Została zakwestionowana również 1 zabawka polskiego producenta. W raporcie stwierdzono również, iż ponad połowa zabawek nie nadaje się dla dzieci do lat 3 z powodu zbyt małych elementów- zupełnie inaczej deklaruje producent.

W najgłośniejszej zabawce emisja dźwięku przekraczała 80 decybeli, a normą jest 70.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*