Nowe restrykcje rządowe skierowane do młodzieży! Na jakie zmiany musimy się przygotować?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Nowe restrykcje rządowe skierowane do młodzieży! Na jakie zmiany musimy się przygotować?

W związku ze wzrastającą liczbą zachorowań polski rząd zdecydował się na wprowadzenie kolejnych restrykcji. Tym razem nowe obostrzenia skierowane są do dzieci poniżej szesnastego roku życia.

Wyjście jedynie pod opieką dorosłych

Szczegóły rozporządzenia mieliśmy okazję poznać podczas ostatniej konferencji premiera Morawieckiego. Według nowych zasad młodzież będąca poniżej szesnastego roku życia nie może samodzielnie opuszczać domu w godzinach między 8 a 16. Mimo dość restrykcyjnego charakteru rozporządzenia, istnieją pewne wyjątki.

Zasada nie obowiązuje podczas wyjścia do szkoły, w dni wolne od nauki oraz w weekendy. Duże kontrowersje budzą również wszelkiego rodzaju zajęcia dodatkowe, które zostały całkowicie pominięte.

Maksymalne ograniczenie mobilności

Do tej pory wszelkie obostrzenia dotyczące swobodnego przemieszczania się były skierowane przede wszystkim do osób starszych, które stanowią największą grupę ryzyka. Jednak tym razem rząd skupił się na uczniach klas IV-VIII. Mimo to placówki przeznaczone dla najmłodszych – żłobki, przedszkola i kluby dziecięce będą funkcjonować bez zmian.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*