Wpływ nauki zdalnej na kondycję fizyczną dzieci – ruszają badania

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Wpływ nauki zdalnej na kondycję fizyczną dzieci – ruszają badania

Trwająca od kilku miesięcy nauka zdalna bezustannie budzi wiele kontrowersji. Tematem zainteresowali się również naukowcy.

Długotrwały wpływ izolacji

Już od dłuższego czasu na całym świecie przeprowadzane są badania dotyczące wpływu izolacji nie tylko na życie społeczne, ale także na kondycję psychofizyczną obywateli. Co ważne, również polscy naukowcy podjęli się tego zadania. Klinika Neurologii Rozwojowej i Epileptologii Instytutu CZMP we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi rozpoczyna badania nad zdrowiem fizycznym dzieci.

Nauka zdalna wymusza na najmłodszych długotrwałe przebywanie przed ekranem komputera. Średni czas pracy trwa od 4 do 10 godzin. Tak długi czas spędzony w niemal całkowitym bezruchu sprawia, że coraz więcej uczniów skarży się na dolegliwości bólowe oraz pogłębiające się wady postawy. W związku z tym polscy naukowcy planują zbadać wpływ pandemii na sprawność fizyczną dzieci. Badaniu będą poddani uczniowie w wieku od 7 do 14 lat, natomiast nabór potrwa do 22 grudnia.

W ramach badania uczestnicy oraz uczestniczki wezmą udział w specjalnym wywiadzie i testach, które pozwolą określić ogólny stan zdrowia dziecka. Na zakończenie najmłodsi otrzymają arkusz, w którym znajdą wskazówki pomagające zwiększyć ergonomię pracy. Badania zostaną powtórzone po powrocie do szkół. Wówczas będzie można sprawdzić ewentualną poprawę lub pogorszenie stanu zdrowia.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*