O czym pamiętać organizując zabawę karnawałową dla dzieci?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
O czym pamiętać organizując zabawę karnawałową dla dzieci?

Karnawał to okres niczym niezmąconej zabawy, która stanowi dla nas wspaniałą okazję do oderwania się od rzeczywistości. Również najmłodsi z utęsknieniem wyczekują okazji do tego, by założyć odświętne stroje i rozpocząć karnawałowe szaleństwo w gronie najbliższych przyjaciół.

Od czego rozpocząć organizację?

Choć do tej pory zabawy karnawałowe były organizowane przez szkoły oraz przedszkola, tym razem to właśnie rodzice muszą dźwigać na swoich barkach ciężar odpowiedzialności za niezapomniany wieczór dla swoich dzieci. Panująca na świecie pandemia skutecznie zweryfikowała nasze plany i sprawiła, że większość imprez publicznych przeniosła się do naszego domowego zacisza. Nie inaczej sytuacja wygląda w przypadku popularnych balów karnawałowych organizowanych w lokalnych przedszkolach. Jednak jak się okazuje, aby zapewnić swoim dzieciom niezapomniany wieczór, wcale nie potrzebujesz pomocy grona pedagogicznego.

Domowe przyjęcie karnawałowe to przede wszystkim świetna okazja do tego, by nieco urozmaicić czas swoich dzieci. Dzięki temu unikniesz sytuacji, w której Twoja pociecha kolejny sobotni wieczór spędza przed ekranem telewizora. Jednak, aby Twój plan się powiódł, musisz rozpocząć od odpowiedniego rozplanowania atrakcji.

Lista gości

Nie od dziś wiadomo, że uczniowie szkoły podstawowej oraz przedszkola to jedni z najwybredniejszych organizatorów. Dlatego też lista gości powinna być przygotowana z należytą dokładnością oraz zrozumieniem dla często skomplikowanych relacji koleżeńskich. Swoje przygotowania rozpocznij więc od zaproszeń. Wraz ze swoją pociechą zacznijcie od skomponowania listy gości, a następnie wspólnie stwórzcie kolorowe i przede wszystkim brokatowe zaproszenia. Aby nadać całemu przedsięwzięciu nieco powagi, możesz pokusić się o wysłanie karteczek pocztą.

Przygotowanie strojów

Jeśli już wiesz, kto pojawi się na liście gości, warto zaplanować odpowiedni strój. W związku z obecną sytuacją najlepiej postawić na ponadczasową elegancję. W przypadku chłopców sytuacja jest dość prosta – wystarczy dobrze skrojona koszula oraz spodnie. Jednak jeśli chodzi o dziewczynki, należy pamiętać o tym, że wybór odpowiedniej sukienki to znacznie większe i bardziej skomplikowane przedsięwzięcie. W związku z tym najlepiej postawić na sprawdzone sukienki wizytowe. Dzięki nim każda dziewczynka poczuje się jak prawdziwa księżniczka, a Ty zyskasz pewność, że zakupiony strój będzie można wykorzystać również na inne okazje.

Jako że większość sklepów jest obecnie zamknięta, zakup sukienki czy koszuli musisz zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem. W tym przypadku najlepiej postawić na sprawdzone marki, takie jak Rebelki, które oferują szeroki wybór wysokiej jakości strojów w atrakcyjnych cenach. Poza tym decydując się na zakupy na tej stronie, masz również pewność, że inwestujesz w polską firmę, a tym samym wspierasz lokalny biznes. Jeśli chodzi o oferowane przez nich sukienki dla dziewczynek, na karnawałową zabawę najlepiej sprawdzą się oryginalne modele ze złotymi bądź koronkowymi zdobieniami, które sprawią, że cały strój zyska nieco elegancji.

Zabawy i atrakcje

Aby zorganizowane przez Ciebie przyjęcie na długo zostało w pamięci małoletnich gości, postaraj się zaplanować angażujące zabawy. Sprawdzonym sposobem na świetną zabawę jest malowanie twarzy. Zamów specjalne farbki oraz szablony i razem z dziećmi stwórzcie fantazyjne maski oraz wzory. Poza tym możesz również postawić na zabawy ruchowe, które skutecznie rozruszają towarzystwo. Jednym z niezastąpionych karnawałowych klasyków jest zabawa w muzyczne krzesła. Wystarczy, że wybierzesz odpowiedni repertuar i ustawisz kilka krzeseł a dzieci same dołączą do zabawy.

Tego typu wydarzenia to również wspaniała okazja, żeby stworzyć niezapomniane pamiątki. Aby zdjęcia z tego wieczoru były jeszcze bardziej wyjątkowe, zorganizuj wraz z dziećmi mały kącik fotograficzny. Wspólnie przygotujcie piękne ozdoby i z pomocą doklejanych wąsów i zabawnych czapek zorganizujcie karnawałową sesję zdjęciową.

Zdjęcie: autor: samaraagenstvo feeria, źródło: pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*