Dokąd pojechać na wakacje z dzieckiem?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Dokąd pojechać na wakacje z dzieckiem?

Artykuł sponsorowany

Wakacje z dzieckiem mogą stanowić wyzwanie. Warto więc udać się w miejsce, które zainteresuje zarówno ciebie, jak i najmłodszych. Zobacz, gdzie warto pojechać na wakacje z dzieckiem.

Agroturystyka — dlaczego warto ją wybrać?

Jako jedną z alternatyw wyjazdów z dzieckiem warto rozważyć wyjazd na wieś. Gospodarstwa agroturystyczne to propozycja idealna dla rodzin, par czy osób starszych. Atuty takich wakacji to: 

  • cisza i spokój; 
  • bliskość przyrody oraz czyste powietrze; 
  • wspaniała kuchnia oraz możliwość zakupu lokalnych produktów z gospodarstwa; 
  • możliwość aktywnego lub spokojnego wypoczynku; 
  • bogata oferta dodatkowych atrakcji jak wędkowanie, nauka jazdy konnej, nordic walking, wycieczki bryczką czy dokarmianie zwierząt; 
  • poznanie praw natury oraz odkrycie dzisiaj przyrody przez dzieci.

Jednym z miejsc, do których warto udać się na tego typu wypoczynek jest Tylicz Agroturystyka tam jest bardzo bogata, dlatego nie będzie mowy o nudzie. Ponadto takie gospodarstwa mają komfortowe wyposażenie wnętrz, dzięki czemu będziesz mógł poczuć się jak w luksusowym obiekcie.

Atrakcje w okolicach Warszawy

Chcąc odpocząć wraz ze swoimi dziećmi, wcale nie musisz wyjeżdżać na drugi koniec Polski. Poznaj atrakcje dla dzieci okolice Warszawy

Farma Iluzji w Mościskach

Farma Iluzji to ogromny teren, który ciągle się powiększa i rozwija. Znajdziesz tam właściwie wszystko, zaczynając od jeziora, parku i lasu, a kończąc na placu zabaw, trampolinach, dmuchańcach i magicznych miejsc. Ponadto znajdują się tam także restauracje, muzea czy gabinety krzywych zwierciadeł. Odbywają się również pokazy iluzji, dlatego zarówno ty, jak i twoje dzieci nie zaznacie w tym miejscu nudy.

Park Bajka w Błoniu

Park Bajka to kompleks wielu placów zabaw. Na pierwszy plan wysuwa się tutaj park wodny z spryskiwaczami, wodną rzeką i fontannami. W to miejsce warto zabrać ubranie za zmianę lub kąpielówki w naprawdę ciepłe dni. Obowiązkowo spakuj antypoślizgowe obuwie, ponieważ mokra powierzchnia może być śliska. Poza częścią wodną jest także kilka innych stref zabaw. Każda z nich jest inna, co sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Na takie wypady trzeba spakować odpowiednie rzeczy, dlatego nie zapomnij, aby zabrać torby turystyczne, które pomieszczą nie tylko ubrania, ale także prowiant na drogę. Wakacje z dziećmi mogą zachwycić was wszystkich, wystarczy tylko wybrać się w odpowiednie miejsce. 

Fot.: Josh Willink/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*