Powrót do szkół opóźniony o 2 tygodnie?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Powrót do szkół opóźniony o 2 tygodnie?

1 września zbliża się wielkimi krokami, jednak wciąż pojawiają się nowe wytyczne dotyczące powrotu dzieci do szkół. Czy nowy rok szkolny zostanie opóźniony?

Kwestie bezpieczeństwa

Jak zapowiedział Minister Edukacji, Dariusz Piontkowski, tegoroczny powrót do szkół odbędzie się w tym samym czasie, co w ubiegłych latach. Jednak pewne zmiany zostaną wprowadzone, jeśli chodzi o organizację zajęć dydaktycznych. Dzieci będą uczęszczać na zajęcia w trybie stacjonarnym, jednak dyrektor placówki może zadecydować o częściowym, bądź całkowitym przejściu poszczególnych klas, lub całej szkoły na tryb zdalny. Wszystko zależy od indywidualnej oceny bezpieczeństwa przeprowadzonej wraz z sanepidem.

Czy to dobry pomysł?

W sprawie organizacji nowego roku szkolnego wypowiedziało się Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty. Uwaga została skierowana przede wszystkim na ogromny brak znajomości panujących realiów – szkoły są zbyt małe, aby mogły zapewnić uczniom i kadrze pracowniczej możliwość zachowania odpowiedniego dystansu społecznego. OSKKO wzywa również do opóźnienia rozpoczęcia roku szkolnego o dwa tygodnie – w ten sposób uczniowie, którzy byli na wakacjach, będą mogli przejść kwarantanne. Warto byłoby również wprowadzić podział na grupy, jednak większość szkół nie dysponuje środkami, które pozwoliłyby na zatrudnienie nowych pracowników.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*