Wakacje 2021 – czego możemy się spodziewać?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Wakacje 2021 – czego możemy się spodziewać?

Wielkimi krokami zbliżamy się do sezonu wakacyjnego, jednak tak jak w zeszłym roku, również tegoroczne wakacje upływają pod znakiem koronawirusa.

W Polsce czy za granicą?

Ze względu na ogromny wzrost szczepień, coraz więcej osób deklaruje, że w tym roku planuje udać się na urlop. Co ciekawe, wśród osób ankietowanych przez CBOS, znacząco wzrosła liczba Polaków planujących wakacje w kraju. Decyzja wynika między innymi z możliwości skorzystania z bonu turystycznego, którego wartość może wynosić nawet1000 złotych. Jak zauważają specjaliści, Polska po raz pierwszy od lat znajduje się w pierwszej dziesiątce rankingu najpopularniejszych miejsc wakacyjnych podróży. Taka sytuacja ma również swoje minusy – jeśli planujecie wakacje nad polskim morzem czy w górach, lepiej jak najszybciej zarezerwujcie pobyt.

Co z wyjazdami za granicę?

Mimo wszystko wyjazdy zagraniczne nadal cieszą się ogromną popularnością. Wynika to przede wszystkim z jasnej i klarownej polityki covidowej. Kraje, które czerpią większość swojego dochodu z turystki charakteryzują się dość liberalnym podejściem do kwestii koronawirusa i zapewniają turystom bardzo elastyczną ofertę. W tym roku można między innymi za darmo zmienić kierunek podróży lub odwołać wyjazd ze względu na pozytywny wynik testu.

Zdjęcie główne: Ethan Robertson, źródło: unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*