10 kreatywnych pomysłów na poinformowanie najbliższych o ciąży

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
10 kreatywnych pomysłów na poinformowanie najbliższych o ciąży

Ciąża to wyjątkowy czas. Przecież niebawem przybędzie nowy członek rodziny. Jak poinformować o tym bliskich, by zapamiętali ten moment na zawsze?

Gdy przyszli rodzice dowiadują się, że za kilka miesięcy na świat przyjdzie ich potomek, zazwyczaj nie mogą opanować emocji. Często niemalże chcieliby wykrzyczeć światu swoje szczęście. Warto, by poinformowali o radosnej nowinie w nieco inny, bardziej kreatywny sposób, który później wszyscy będą miło wspominać!

1. Tort, ciasto lub muffinka z cukrowymi bucikami lub smoczkiem

Dość popularnym pomysłem, by powiedzieć mężowi, rodzicom czy teściom o tym, że rodzina za kilka miesięcy się powiększy, jest podanie tortu, ciasta lub muffinki z napisem lub jakimiś dziecięcymi akcesoriami (najczęściej są to cukrowe buciki lub smoczki). Można postawić też specjalny topper, czyli napis drewniany bądź plastikowy. Taki deser na pewno będzie nie tylko smaczny, ale zaskakujący – i wszyscy będą długo go wspominać!

2. Koszulka z napisem dla starszego dziecka

Jeśli mamy już jedno dziecko i spodziewamy się kolejnego potomka – warto kupić koszulkę z napisem „będę starszym bratem” czy „będę starszą siostrą”. Tak ubranego syna lub córkę zabieramy na rodzinny obiad czy w odwiedziny do dziadków. Koszulka i to, co na niej widnieje, z pewnością szybko wzbudzi zainteresowanie naszych bliskich! Poza tym będzie też w przyszłości fajną pamiątką.

3. A może zdrapki?

Chyba wszyscy uwielbiają zdrapki i z zapartym tchem usuwają warstwę ścieralną, by dowiedzieć się, co znajduje się pod spodem. W internecie znajdziemy mnóstwo sklepów, które oferują indywidualnie przygotowane zdrapki. Pod nimi może być np. napis “Gratulacje! Będziesz babcią!”

4. Wierszyk? Czemu nie!

Jeśli nie mamy problemu z dobieraniem rymów, możemy napisać wierszyk o tym, że nasza rodzina powiększy się za kilka miesięcy. Nie musi być długi, ani mieć walorów artystycznych. Ważne, by był zabawny. Taki wierszyk można wyrecytować podczas spotkania z osobami, którym chcemy powiedzieć o ciąży lub wysłać go pocztą (warto go wówczas napisać na jakiejś papeterii nawiązującej do niemowlaka np. z obrazkami dzidziusiów, smoczków itp.). 

5. Coś dużego i coś małego

Można podarować bliskim np. duży t-shirt i dołączyć do niego body w identycznym stylu. Ewentualnie, jeśli lubimy robić na drutach – fajnym pomysłem jest wręczenie rodzicom czy rodzeństwu czapek i pokazanie też jeszcze jednej – bardzo małej. To samo można zrobić z rękawiczkami czy szalikami – można, a nawet warto puścić wodze fantazji!

6. Zabawny napis na czekoladzie

Jeśli nasi bliscy mają poczucie humoru możemy kupić czekoladę (lub inny słodycz) i nakleić na niej kartkę z napisem typu “zjedz mnie w całości, żebym nie była sama z dużym brzuchem – uwaga, masz zaledwie kilka miesięcy!”. Można też zamówić gotowe czekoladki lub cukierki z tego typu adnotacją. Z pewnością będzie śmiesznie!

7. Sztućce w niemowlęcych skarpetkach

Kolejnym dość zabawnym i kreatywnym sposobem, by poinformować o powiększeniu się rodziny, jest zaproszenie bliskich na obiad i włożenie sztućców w dziecięce skarpetki zamiast w serwetkę. Najlepiej jest wybrać takie, które przyciągną uwagę, a więc z jakąś uroczą koronką czy napisem.

8. A może wykreślanka?

Jeśli nasza rodzina uwielbia zagadki, to warto przygotować jej wykreślankę. W internecie znajdziemy też wiele domowych łamigłówek. Podczas rodzinnego spotkania każdy otrzymuje kartkę z zadaniem i do dzieła! Będzie z pewnością kreatywnie i ciekawie zarazem. Kluczowe jest to, by w wykreślance nie znalazły się słowa, które mogłyby wprowadzić kogoś w błąd. 

9.  Narysuj komiks!

Jeśli przyszli rodzice są znani z poczucia humoru, to mogą przygotować komiks. Na rysunku można np. przedstawić dziecko w brzuchu, które mówi do innych, że niebawem do nich dołączy, będzie kazało się przygotować na dzień jego narodzin itp. Napis może być całkowicie dowolny! A im bardziej zabawny – tym lepiej!

10. Zdjęcie testu ciążowego

Jeśli nie mamy możliwości spotkania się z osobami, które chcielibyśmy poinformować o stanie błogosławionym, możemy zrobić ładne zdjęcie testu ciążowego (wystarczy położyć test obok np. niemowlęcych skarpetek i kwiatków) i wysłać MMS. 

Zdjęcie główne: Sincerely Media, źródło: unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*