Zabawy dla ochłody. Czy znasz wszystkie?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Zabawy dla ochłody. Czy znasz wszystkie?

Żar lejący się z nieba może skutecznie uprzykrzyć upragniony wypoczynek na świeżym powietrzu. Fala upałów, z jaką z pewnością będziemy mieć do czynienia podczas tegorocznego lata, zmusi nas do szukania sprawdzonych sposobów na ochłodę.

Gry wodne jako sposób na wakacyjną ochłodę

Każde dziecko uwielbia bawić się na podwórku. W najgorętsze dni lipca, czy sierpnia może być to jednak mocno utrudnione. Nie ma co się dziwić – skwar i ogromny upał mogą być niebezpieczne dla organizmu człowieka, dlatego warto pamiętać o nawadnianiu się i częstym chłodzeniu ciała. Pomysłowi rodzice mogą zorganizować szereg ciekawych zabaw wodnych, z wykorzystaniem istniejącej infrastruktury w ogrodzie. 

źródło: Youtube (https://www.youtube.com/watch?v=0mHis4jlZT0)

Oto najlepsze zabawy dla ochłody, które przyniosą mnóstwo radości wszystkim uczestnikom.

  • Jednym z ciekawych pomysłów jest przygotowanie butelek plastikowych z lodowatą wodą. Po wycięciu, bądź wypaleniu gorącym śrubokrętem niewielkich dziurek po bokach opakowania, wypełniamy całość zimną wodą i zakręcamy korek. Butelkę można zawiesić bądź przykleić mocną taśmą na elementach zjeżdżalni, na ścianie lub dać dziecku. Lejący się strumień zimnej wody będzie sprawiał ogromną radość, zapewniając skuteczną ochłodę.
  • Duck, Duck, Splash to wspaniała zabawa na ochłodę dla najmłodszych. Jest ona popularna na zachodzie Europy i w Stanach Zjednoczonych. Do jej zorganizowania potrzebujemy kilku uczestników, którzy zajmą miejsca w okręgu, siedząc na trawniku. Jedna z osób chodzi wokół siedzących i zaczyna wyliczankę. Mijając siedzącego, osoba krążąca dotyka poszczególne osoby, krzycząc „kaczka!”. Od osoby chodzącej zależy, w którym momencie opróżni zawartość filiżanki na głowę jednego z uczestników. Jeśli tak się stanie, osoba oblana wstaje i zaczyna gonić oblewającego. Jeśli oblewający zdąży zająć miejsce oblanego na ziemi, to ta druga osoba od nowa rozpoczyna zabawę z pełną filiżanką chłodnej wody.
  • Inną z gier dla dzieci jest zabawa Napełnij wiadro. Do jej przygotowania potrzeba czterech wiaderek i dwóch gąbek. Dwa wiadra wypełnia się zimną wodą, a każdy uczestnik zabawy ma za zadanie napełnić swoje wiaderko, ustawione po przeciwległej stronie, za pomocą gąbki, maczając ją w pierwszym wiadrze i przenosząc jego zawartość do drugiego. Można oczywiście użyć większej ilości pojemników, w zależności od liczby graczy. Zwycięzcą zostaje ten, kto pierwszy napełni puste wiaderko za pomocą gąbki.

Zabawy nie tylko dla dzieci. Ochłoda także dla dorosłych!

Najmłodsi będą z pewnością mocno podekscytowani faktem, że czekają na nich nowe zabawy wodne, zorganizowane w celu skutecznego schłodzenia się. Jest to rozrywka, która zapewni dzieciom bezpieczną zabawę przez wiele godzin, nawet podczas upalnego dnia. Nie oznacza to jednak, że dorośli nie mogą wziąć udziału w śmiesznych zabawach wodnych, organizowanych na podwórku, w ogrodzie, czy na działce rekreacyjnej. Co, jeśli połączymy przyjemne z pożytecznym, a owe metody będą nam służyły nie tylko jako skuteczne techniki chłodzenia się, ale także jako sposób na świetną zabawę z dziećmi? Może z tego wyjść niezła frajda! 

Autor: Raphael Biscaldi (źródło: unsplash.com)

Piłka plażowa, kawałek tasiemki i wąż ogrodowy. Te trzy przedmioty mogą zagwarantować mnóstwo frajdy rodzicom oraz dzieciom. Zabawa polega na wyznaczeniu linii mety oraz ustawieniu dwóch piłek plażowych na pozycjach startowych. Za pomocą strumienia wody drużyna będzie miała za zadanie przetoczyć piłkę za tasiemkę końcową. Wygrywa ten, kto zrobi to szybciej. Można tę zabawę nieco zmodyfikować i rozstawić obie drużyny po przeciwległych stronach trawnika. W takim wypadku będzie to swoiste wodne przeciąganie liny, polegające na przetoczeniu piłki za jedną z wyznaczonych granic, bliżej przeciwnika.

Water Limbo to kolejna zabawna propozycja, z której mogą skorzystać także dorośli! Gra polega na ustawieniu węża ogrodowego, który będzie poziomo uwalniał strumień wody. Trzeba go zabezpieczyć w ten sposób, aby w każdej chwili można było zmodyfikować jego położenie. Wodna poprzeczka będzie musiała zostać przekroczona przez uczestników, a wygra ten, kto najdłużej pozostanie suchy.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*