Zdalne lekcje dla uczniów również we wrześniu?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Zdalne lekcje dla uczniów również we wrześniu?

Zdalne nauczanie stało się w tym roku koniecznością. Sprawdź, czy lekcje zmienią się we wrześniu, a uczniowie wrócą na szkolne korytarze.

26 czerwca 2020 zakończył się rok szkolny, a wraz z nim w pełni zdalne nauczanie. Dzieci od września najprawdopodobniej wrócą do szkół, jednak na ten temat pojawiało się wiele spekulacji. Sprzeczne informacje w mediach spowodowały, że Ministerstwo Edukacji Narodowej zareagowało, chcąc uspokoić rodziców.

“Apelujemy, aby nie wprowadzać niepokoju wśród uczniów, ich rodziców, nauczycieli oraz dyrektorów. Podkreślam, że przygotowujemy się do normalnej, stacjonarnej pracy szkół od września” – powiedziała Anna Ostrowska, rzecznik prasowy Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Nie oznacza to jednak, że zdalna nauka zupełnie zniknie z polskich szkół. Dodatkowa metoda nauczania ma być stale rozwijana. Nie da się bowiem przewidzieć, jaka będzie dynamika koronawirusa w najbliższym czasie. Scenariusze mogą być różne, a jednym z nich jest powrót dużej liczby zachorowań, co doprowadzi do ponownego zamknięcia placówek. W tym przypadku nieustanna praca nad metodą zdalnego nauczania okaże się niezwykle potrzebna.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*