Dziecko się nudzi? Sprawdź, jak zorganizować mu czas!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis
Dziecko się nudzi? Sprawdź, jak zorganizować mu czas!

Artykuł sponsorowany

„Nudzę się”. To zwrot, który wywołuje u wielu rodziców gwałtowny wzrost ciśnienia krwi. Istnieje jednak mnóstwo pomysłów, dzięki którym zorganizujesz dziecku czas, a przy okazji pobudzisz jego kreatywność, wyobraźnię, rozwiniesz zamiłowanie do sztuki lub motoryzacji.

Uprawiaj sport na świeżym powietrzu

To taki prosty pomysł, ale czasami dzieci po prostu potrzebują kogoś, kto włoży go do głowy. Możesz zrobić kilka pozycji z tej listy – koszykówka, piłka ręczna lub piłka nożna to tylko kilka opcji.

Wybierz się na przejażdżkę rowerem

W zależności od wieku dziecka można jeździć rowerem po podjeździe lub po okolicy. Starsze dzieci mogą nawet natknąć się po drodze na znajomych z sąsiedztwa i spędzić wiele godzin na zabawie na świeżym powietrzu.

Umyj samochód dla mamy lub taty

Dzieci uwielbiają wykonywać zadania, które sprawiają, że czują się dorosłe i spełnione, a ten pomysł idealnie pasuje do rachunku. Plusem jest oczywiście to, że mama lub tata też dostają z niego ładny, czysty samochód.

Zabawa w chowanego

I staruszek, ale gadżet. Działa to dla rodzin z rodzeństwem i można to zrobić w domu lub na zewnątrz. Jeśli grają w to na zewnątrz, ustaw parametry, jak daleko mogą się posunąć, aby znaleźć kryjówkę.

Zrób fort

Dzieci uwielbiają robić forty, a to świetny pomysł na te zimowe dni, kiedy wszyscy tkwicie w środku. Niech używają poduszek, koców i wszystkiego, co kręci się w pobliżu, aby stworzyć własny prywatny fort. Zaopatrzenie się w baldachim do pokoju dziecka będzie dobrą inwestycją, ponieważ dziecko będzie miało swój własny, bezpieczny kąt.

Zrób tor z przeszkodami

Jeśli masz na rękach znudzonego malucha lub przedszkolaka, będą potrzebować Twojej pomocy, ale dzieci w wieku podstawówki poradzą sobie z samodzielnym przygotowaniem toru przeszkód. Starsze dzieci poczują się dobrze, tworząc je samodzielnie i będą podekscytowane, mogąc pokazać Ci, co zrobiły.

Oczyść i uporządkuj swój pokój

W zależności od gustu dziecka, możesz usłyszeć jęki, jeśli wybierzesz ten pomysł. Jeśli wydają się mniej niż podekscytowani, aby się tym zająć, zaproponuj sprzątanie kuchni jako alternatywę. Jest szansa, że ​​udadzą się do sypialni i zakończą dzień czystym pokojem, w którym dobrze się czują.

Polowanie na LEGO

Do tego ćwiczenia będziesz potrzebować czterech kawałków papieru i zestawu klocków LEGO w pasującym kolorze. Zacznij od rozłożenia czterech kawałków papieru i ukrycia klocków Lego gdzieś w domu lub poproś starsze rodzeństwo o ich ukrycie. Następnie dzieci muszą znaleźć klocki Lego i umieścić je na pasującym kolorowym papierze, aż wszystkie klocki zostaną znalezione.

Wyzwanie artystyczne

Na platformie YouTube jest wiele artystycznych wyzwań, takich jak Three Marker Challenge, których dzieciom spodoba się próbowanie. Istnieje również wiele kanałów poświęconych pomaganiu dzieciom w tworzeniu własnych dzieł. Rodzice mogą zostawić dzieci z jednym z nich, aby naprawdę rozbudzić swoją kreatywność. Jeśli wolisz nie używać w tym przypadku elektroniki, spróbuj wydrukować szablon 30-dniowego wyzwania artystycznego z pomysłami.

Park trampolin

Ogromną frajdą dla dziecka będzie przejażdżka do parku trampolin, gdzie będzie mogło się ono wyszaleć i rozładować energię. Istnieje wiele takich miejsc, np. jumpplanet Kraków jest jednym z miast, w którym znajdziemy trampolinowy raj dla dziecka.

Zbierz kamienie i pomaluj je

Podczas tej aktywności dzieci mogą wyszukiwać najciekawsze skały, jakie mogą znaleźć na podwórku lub podjeździe. Gdy już je zgromadzą, daj im trochę farby i pomaluj kolekcję w dowolny sposób.

Stwórz plakat

W tym ćwiczeniu poproś dzieci, aby zastanowiły się, kim chcą być, gdy dorosną. Kiedy już na coś zdecydują, poproś ich o zrobienie plakatu opisującego tę karierę. Zachęć ich do korzystania z komputera, tabletu lub telefonu w celu wyszukania faktów na temat wybranej kariery.

Skompletuj kapsułę czasu

Poproś dzieci o zebranie przedmiotów, które według nich reprezentują okres, w którym żyją. Starsze dzieci mogą również wypełnić proste kwestionariusze na swój temat i umieścić je w słoiku. Gdy wszystko będzie gotowe, poproś ich, aby umieścili ją w kryjówce, aby wszyscy mogli ją znaleźć i otworzyć w uzgodnionej przyszłej dacie.

Jeździk

Dla przyszłych, młodych kierowców idealnie nada się mini samochód. Są one dostępne dla różnych grup wiekowych, np. jeździk dla 3 latka. Jest to forma zabawy, która nie tylko zajmie czas, ale może także rozwijać pasje dziecka. Kto wie? Może maluch kiedyś będzie chciał zostać kierowcą rajdowym?

Zdjęcie: runo.sklep.pl, jeździk LAND ROVER (licencja) – Czerwony

Zaplanuj i zrób własny obiad

Dzieci w wieku 7 lat i starsze z pewnością mogą wykonywać tę czynność. Poproś ich, aby wymyślili własne menu na lunch (w tym deser) i niech to zrobią. Młodsze dzieci powinny trzymać się kanapek lub czegokolwiek, czego nie trzeba gotować.

Zdjęcie główne: Luna Lovegood, źródło: pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*