Jaki prezent warto wręczyć chłopcu?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jaki prezent warto wręczyć chłopcu?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Prezent dla chłopca musi się rządzić swoimi prawami. Musi spełniać najwyższe standardy dostarczania frajdy, angażowania i pobudzania kreatywności. Co warto podarować chłopcu? Wiele zależy od preferencji i wieku, niemniej sprawdźmy kilka czołowych, uniwersalnych i bezpiecznych propozycji.

Książki

Czy książka to oklepany prezent? Z pewnością nie, jeśli tytuł lektury wybierzemy stosownie do możliwości poznawczych dziecka, wieku i umiejętności czytania. Nie zapominajmy też o zainteresowaniach. Jeśli chłopiec interesuje się kosmosem bądź dinozaurami, bardzo łatwo wyposażyć jego biblioteczkę o kilka interesujących ilustrowanych pozycji popularnonaukowych, oczywiście napisanych językiem przystępnym dla dzieci. Innymi popularnymi propozycjami są książki, na których podstawie powstały filmy, z czego najpopularniejszym będą przygody o Harrym Potterze czy te opisane w Narnii. Na koniec dodajmy, że czytanie rozwija wyobraźnię, inteligencję emocjonalną oraz poszerza wiedzę. Warto czytać i motywować do czytania, dzielić się opiniami o książkach, pozwalać dziecku na samodzielną ocenę bohaterów i wydarzeń, bo w ten sposób ubogacamy jego życie wewnętrzne.

Kolorowanki kreatywne

Kolorowanie jest znakomitą formą relaksu. W myśl zasad celów terapeutycznych zamalowywanie poszczególnych części kartki uspokaja i pozwala się artystycznie wyżyć. Malowanie może być formą lepszego radzenia sobie ze stresem oraz formą wyrażania siebie, zachęca też do łamania zasad i schematów. Bo kto powiedział, że trawa nie może być fioletowa, ocean żółty, drzewa różowe, a niebo pomarańczowe? Fantazyjne elementy, z których składają się kolorowanki, pozwolą zachęcić do rysowania własnych rysunków i kto wie, czy nie wytyczą chłopcu nowej drogi ku przyszłej karierze? Wybierając kolorowanki kreatywne dla chłopca, kierujmy się przedziałem wiekowym, ponieważ właśnie od wieku zależy stopień skomplikowania danej kolorowanki.

Gry planszowe

Gry planszowe projektowane są tak, by zaangażować grono uczestników na długie godziny. Najfajniej gra się z gronie wielu osób – z rodziną i przyjaciółmi. Interesująca gra pozwoli dziecku na kreatywną zabawę towarzyską, w której trakcie rozwinie wyobraźnię, umiejętność strategicznego myślenia oraz panowania nad nerwami, aby nie dać po sobie poznać, jak mocnymi kartami dysponuje. Gry planszowe czy karciane są fantastyczną alternatywą dla gier wideo, bo zapewniają rozrywkę na długie wieczory, nawet wtedy, kiedy nagle nastąpi przerwa w dostawie prądu czy internetu. Gry są lekkie i można je zabrać na wyjazd, do pociągu, auta czy do szpitala.

Samochody i tory wyścigowe

Ulubione zabawy chłopców skupiają się na kolekcjonowaniu i jeżdżeniu autami, prowadzeniu myjni czy warsztatu samochodowego, posiadanie własnego garażu czy toru rajdowego z potrójnie zakręconymi pętlami. Małe pojazdy, najmniejsze rodzinne samochody po ciężarówki, rajdówki i monster trucksy są pożądanymi zabawkami w okresie przedszkolnym i szkolnym, starszaki zaś, nawet dorośli, doceniają wartość kolekcjonerską poszczególnych modeli. Nic dziwnego, że zabawki Hot Wheels od lat cieszą się opinią numeru jeden w kategorii zabawek pojazdów dla chłopców.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*