Internetowy kurs języka angielskiego – wybierz go mądrze

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Internetowy kurs języka angielskiego – wybierz go mądrze

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Chcesz podszkolić język angielski?  A może pragniesz nauczyć się go od podstaw? Poznać czasowniki nieregularne, regularne, istotne czasy… Dziś nie musisz nawet wychodzić z domu, by spełnić swoje marzenie. Wystarczy telefon z dostępem do sieci lub laptop. W Internecie aż roi się od ofert kursów obcojęzycznych. Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzję i wpłacisz pieniądze, by zyskać dostęp do zajęć, dobrze się zastanów. Zrób to samo, jeśli myślisz, że stacjonarne, tradycyjne w swej formie szkolenie będzie efektywniejsze. Niektóre z takich kursów nie są bowiem warte ani pieniędzy, ani tym bardziej Twojego czasu.

Internet – morze możliwości z zakresu nauki języka angielskiego

Współczesny świat zapewnia mnóstwo różnych możliwości. Internet umożliwia odnalezienie pasji, rozwijanie kariery, robienie zakupów, kontaktowanie się z rodziną i przyjaciółmi z drugiego krańca świata. Mimo wielu przywilejów życia we współczesności musimy mierzyć się też z pewnymi problemami i zasadzkami nowoczesności. Sieć ma tyle samo odcieni bieli co czerni, czego każdy korzystający z niej człowiek powinien mieć świadomość.

Wśród niewątpliwych jej zalet trzeba jednak wymienić możliwość ciągłej nauki. Dostęp do wszechstronnej edukacji, kursów, szkoleń jest dziś nieograniczony, zapewniony każdej zainteresowanej osobie. Nie ma znaczenia czy mieszka ona w dużym mieście, czy w małej wiosce. Podobnie, jak i członek dużej społeczności – ma szansę się cały czas się rozwijać. Ta dostępność jest tylko jedną z wielu korzyści internetowych zajęć.

W kontekście odpowiednich szkoleń online z zakresu języka angielskiego jest ich znacznie więcej. Najłatwiej wytłumaczyć to jednak odnosząc się do schematu tradycyjnych spotkań w ramach tematycznych kursów. Zarówno stacjonarnych, jak i online. A dokładniej ich wad…

Czasowniki nieregularne, regularne i wiele innych zawiłości angielskiej gramatyki

Nie sposób nie dostrzec tego, że klasyczne kursy nauki angielskiego powielają pewien schemat – skupiają się przede wszystkim na gramatyce wskazanego języka. Organizatorzy takowych, jak mantrę powtarzają o konieczności znajomości wszystkich czasów, czasowników nieregularnych, regularnych itd. Nie biorąc przy tym pod uwagę, że efektywna nauka, która prowadzi do swobodnego posługiwania się językiem angielskim, bardzo często z dużym dystansem podchodzi do tego typu wymogów. Kursy, które odbywają się stacjonarnie praktykują także inne, demotywujące metody, a mianowicie:

  • Naukę w większych grupach, która często hamuje rozwój.
  • Pisemne sprawdziany i egzaminy, które niewiele mają wspólnego z praktycznymi umiejętnościami.
  • Pochłaniające sporą ilość czasu, nudne materiały dydaktyczne.

Podczas gdy czasowniki nieregularne czy czas present continuous, to rzeczywiście pewna, istotna
baza, wiele innych zasad angielskiej gramatyki można po prostu pominąć. Aby we wskazanym języku móc swobodnie rozmawiać, czasem wystarczy znajomość kilkuset słów, zamiast niekończącej się listy nowych zwrotów. Co równie istotne, czytanie i wertowanie podręczników bardzo często nie przynosi żadnych efektów, wprost przeciwnie do odsłuchiwania nagrań. Nie wspominając już o zbędnej presji w zakresie egzaminów czy nieodpowiedniej atmosferze wśród kursantów.

Skuteczny kurs języka angielskiego online – innowacyjne podejście do nauki

Kursy online, które skupiają się na nowoczesnym, innowacyjnym podejściu do nauki języka angielskiego wydają się dziś najrozsądniejszym wyborem. Nie dość, że są ogólnodostępne, niezależnie od miejsca zamieszkania i poziomu znajomości języka, to jeszcze proponują coś, czego nie oferują inne szkoły językowe.

W zdecydowanej większości przypadków zapewniają możliwość szybkiej nauki języka, skoncentrowanej na szlifowaniu umiejętności swobodnej, niczym nieskrępowanej komunikacji. Niektóre, jak https://pl.pinterest.com/szybkanaukapro/ bazują na określonych zasadach gramatyki, konkretnej grupie słów i tak zwanym treningu aktywnego mówienia. Bez podręczników i bez notowania.

To, co przemawia na ich korzyść to także elastyczne podejście do nauki. Samodzielnej, zaplanowanej pod kalendarz konkretnej osoby. Bez nieznajomych dookoła i bez stresujących egzaminów.

Zdjęcie: materiał Partnera.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*