Jak kąpać malucha w małej łazience?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jak kąpać malucha w małej łazience?

Mała łazienka może być problematyczna, jeżeli chodzi o aranżację wnętrza. Tym bardziej uciążliwe może być wykonywanie dodatkowych czynności, jaką jest między innymi kąpiel dziecka. Sprawdź, jak kąpać malucha w niewielkiej łazience.

Kiedy w domu pojawia się dziecko, niemal cała przestrzeń musi zostać przeorganizowana tak, żeby dostosować ją do malucha. Dotyczy to też łazienki. Jeżeli jesteś posiadaczką małej łazienki i zastanawiasz się, jak zaadaptować ją, żeby korzystanie z niej było wygodne i funkcjonalne, dobrze trafiłaś.

Zamiast dużej wanny

W małej łazience nie zawsze zmieści się duża wanna, a w niej najlepiej jest kąpać dziecko. Dlatego też dobrym rozwiązaniem są małe brodziki prysznicowe, które możesz kupić razem z kabiną prysznicową albo oddzielnie. Szeroki wybór takich brodzików znajdziesz na stronie https://wannaczykabina.pl/16-brodziki-prysznicowe. Z pewnością znajdziesz tu brodzik, który wielkością i kształtem będzie odpowiadał Twoim wymaganiom. Najlepiej będzie, jeśli zdecydujesz się na wysoki brodzik, który skutecznie ograniczy chlapanie wodą.

 Składane wanienki

Początkowo dobrym rozwiązaniem mogą być specjalne wiaderka do kąpieli dzieci, które gwarantują, że maluchy pozostaną w odpowiedniej pozycji. To propozycja zwłaszcza dla noworodków. Dziecko kąpie się w pozycji siedzącej, jest zanurzone w wodzie po samą szyję, a rodzic ma nad nim większą kontrolę.

To rozwiązanie idealne do niewielkich łazienek, bo wiaderka nie zajmują dużo miejsca, ale po kilku miesiącach dziecko staje się zbyt duże, żeby je w nich kąpać. Wtedy też dobrze sprawdzi się wanienka składana. Na rynku dostępne są różne rodzaje wanienek. Możesz wybrać na przykład taką z możliwością dostosowywania głębokości dna. Jej ścianki sładdają się w harmonijkę, więc po złożeniu ma zazwyczaj grubość kilku centymetrów. Będziesz mogła więc schować ją w szafie. Dla nieco starszych dzieci proponowane są wanienki, które przypominają składane pudełko. Mają wysokie ścianki, ale nie mają regulacji dna, więc nie są do końca dobre dla najmłodszych dzieci. Po złożeniu są jednak jeszcze mniejsze.

Wanny dmuchane

Jeżeli posiadasz pompkę elektryczną, bardzo szybko poradzisz sobie z napełnieniem powietrzem takiej wanny. Ta, po złożeniu, zdecydowanie zajmuje najmniej mniejsca. Plusem jest też to, że możesz ją zabrać ze sobą wszędzie, tak więc jeśli czeka Cię podróż z dzieckiem, nie musisz obawiać się o to, czy na miejscu będziesz mogła je wykąpać.

Wanienki na stojakach

To dobre rozwiązanie zwłaszcza dla rodziców, bo dbają o ich komfort – przy kąpaniu dziecka  nie trzeba się pochylać tak, jak nad tradycyjną wanienką. Takie wanienki też można składać i przechowywać w dowolnym miejscu.

Zadbaj o bezpieczeństwo

Dla większości dzieci kąpiel to nie lada frajda, ale podczas wodnych zabaw często zmieniają pozycję, wstają, obracają się i siadają. Dlatego bardzo ważne jest, żeby zadbać w odpowiedni sposób o ich bezpieczeństwo. Podczas kąpieli bardzo przydatne są specjalne maty antypoślizgowe. Ich rodzaje są dostosowane do dzieci, więc z pewnością znajdziesz taką matę, która nie dość, że jest praktyczna, to da Twojemu dziecku dużo radości. Przykładem może być mata z postaciami z bajek.

Pamiętaj, że poza odpowiednim miejscem, w którym wykąpiesz malucha, ważne są też akcesoria, z których będzie korzystało. Zabawy w wodzie to jedne z ulubionych zajęć dzieci, jednak nie wszystkie przepadają za kąpielą, dlatego zabawki mogą być dla nich dodatkową zachętą. Do łazienki możesz też wprowadzić niewielki element, który będzie zachęcał dziecko do odwiedzania łazienki. Może to być kubek na szczoteczkę z ulubioną postacią z bajki albo zasłona prysznicowa z bajkowym motywem.

Zdjęcie główne: Nathan Dumlao, źródło: unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*