Jak kreatywnie spędzać czas z dzieckiem w domu w czasie pandemii?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jak kreatywnie spędzać czas z dzieckiem w domu w czasie pandemii?

Artykuł sponsorowany

Zdalne nauczanie, zamknięte żłobki i przedszkola – to wyzwania, które stawia przed rodzicami sytuacja na świecie. Więcej czasu dla pociechy to bez wątpienia zaleta kolejnego miesiąca spędzonego w domu, ale co zrobić, kiedy Twoje dziecko zaczyna wyglądać tęskno za okno? Oto kilka pewnych sposobów na kreatywne spędzenie czasu z Twoim dzieckiem. Nuda już nigdy nie będzie problemem!

Kreatywna zabawa wspiera rozwój poznawczy, społeczny i emocjonalny dziecka. Kreatywność nie tylko pomaga zwalczyć nudę, ale także pomaga maluchom wyrazić siebie i wpływa pozytywnie na ich dalsze wyniki w szkole. Nauka przez zabawę sprawi, że efektywnie spędzicie czas spędzony wspólnie w domu, a przede wszystkim zbliży całą rodzinę do siebie.

Wielki powrót planszówek

W ostatnich latach gry planszowe powróciły na stałe na nasze stoły i to nie bez powodu. To świetny sposób na spędzanie czasu offline, co z pewnością spodoba się mamom, które chciałyby ograniczyć czas spędzony przez pociechę przy komputerze i dzieciom, które przepadają za grami internetowymi. Sklep z grami planszowymi oferuje coraz szerszy asortyment, spośród którego każdy znajdzie coś dla siebie. Gry kooperacyjne nauczą każde dziecko współpracy, quizy skutecznie rozszerzą ich wiedzę, a każdy mały odkrywca zachwyci się ofertą gier przygodowych. Dzięki planszówkom nie musicie wychodzić z domu, żeby udać się na grzybobranie, odkrywać morskie głębiny czy poznawać egzotyczne zwierzęta. To świetna rozrywka dla młodszych i starszych dzieci, z której wiele przyjemności będą czerpać również rodzice.

Scrapbooking – sztuka pomyłek

Wspólne zabawy plastyczne rozwijają zdolności motoryczne dziecka. Dzięki nim Twoja pociecha będzie nie tylko bardziej świadoma swojego ciała, ale też swoich możliwości. Często nie tylko rodzic, ale i maluch nie zdaje sobie sprawy z potencjału, który w nim drzemie. Zadawane w szkołach prace plastyczne zazwyczaj mają konkretne wytyczne, które ograniczają kreatywność dziecka i zniechęcają do podejmowania kolejnych prób. Czy Ty, jako rodzic, kojarzysz ze swoich szkolnych lat wycinanki i wyklejanki? Scrapbooking działa na bardzo podobnej zasadzie, tylko że to Ty tworzysz to, na co przyjdzie Ci ochota. Album z Waszymi rodzinnymi zdjęciami, świąteczne kartki dla przyjaciół i rodziny, a może obrazek, który powiesicie na honorowym miejscu w salonie. Wszystko to możesz stworzyć ze swoim dzieckiem, dzięki asortymentowi sklepu studio75.pl. Nie przejmuj się, że ma dopiero kilka lat i nie potrafi jeszcze wycinać równych kształtów. Scrapbooking daje to cudowne uczucie wolności ekspresji i brak jakichkolwiek wyrzutów sumienia, że właśnie nakleiłeś coś krzywo. To jeden wielki artystyczny chaos, ale jak przy tym piękny.

Nowe, lepsze kolorowanki

Kolorowanki przybrały nowe oblicze! Teraz w modzie jest malowanie po numerach – technika, która sprawi, że już nigdy więcej nie usłyszysz, jak Twoje dziecko narzeka na brak talentu. W końcu malować każdy może, starszy czy młodszy, z talentem czy nie. Dzięki specjalnym arkuszom do malowania po numerach Twoja pociecha poczuje się jak mały Picasso, a jego dzieło będzie prezentować się na ścianie lepiej niż najbardziej znane słoneczniki! Kto wie, może już za kilka lat będziesz oglądać jego obrazy w galerii.

Epicka wyprawa z pluszakami

Słyszeliście o grach rpg? Na pewno wiele z waszych dzieci już sięgałoby po komputer albo pada. Zaproponuj im to samo, ale bez zbędnego siedzenia przed ekranem komputera. Wystąp z propozycją, aby Twoja pociecha nadała każdej ze swoich zabawek rolę i zagwarantowała im godną epickich opowieści wyprawę. W końcu ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia, a dzieci przodują w wymyślaniu niesamowitych historii!

Codzienne inspiracje

Kiedy musisz zająć się codziennymi obowiązkami, ale Twoja znudzona siedzeniem w domu pociecha domaga się uwagi, zaangażuj ją w pomoc. Brzmi, jakbyś była matką-tyranem i zamierzała wykorzystać swoje niewinne maleństwo? Nic bardziej mylnego! Sprzątanie, gotowanie czy składanie zabawek stanie się świetną zabawą, kiedy kuchnia przeistoczy się w znaną restaurację, a Twoje dziecko w uczestnika popularnego programu telewizyjnego.

Zdjęcie główne: Bermix Studio, źródło: unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*