Kocyki dla niemowląt – co wybrać na lato?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis
Kocyki dla niemowląt – co wybrać na lato?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Mięciutki, przyjazny skórze kocyk dla niemowląt na lato jest nieodłącznym elementem wyprawki. Ma zapewniać optymalny komfort termiczny, być wygodny w codziennym użyciu, łatwy w pielęgnacji, a przy okazji estetyczny i trwały. Dobrze dopasowany sprawdzi się także w późniejszym czasie. Nowy kocyk dla niemowląt bambusowy, bawełniany czy muślinowy – co wybrać na lato? Na co zwrócić uwagę, podejmując decyzję? Oto praktyczne rady, które sprawdzą się przy zakupie letnich kocyków niemowlęcych.

Jaki kocyk dla noworodka? Czym kierować się przy wyborze?

Wybierając kocyk dla niemowląt, warto uwzględnić kilka podstawowych zasad. W wyprawce maluszka na lato powinno być kilka kocyków – to one w końcu w początkowych miesiącach życia zastępują przykrycie w łóżeczku, są niezbędne podczas spacerów w wózku, drzemki w ciągu dnia. Zawsze powinny znajdować się pod ręką i być utrzymane w czystości. Kocyk dla niemowląt na lato może odgrywać rolę otulacza, w który owija się dziecko przez kilka pierwszych tygodni po urodzeniu dla zapewnienia komfortu. Jakie cechy powinien mieć?

Przede wszystkim dobry kocyk dla niemowląt musi być wykonany z odpowiedniego materiału, uwzględniając jego typ, stopień izolacji cieplnej, grubość. Propozycje na lato powinny być stosunkowo lekkie i przewiewne, pozwalać na oddychanie skóry, odparowywanie wilgoci. Lekki kocyk dla niemowląt bambusowy albo bawełniany najczęściej spisuje się w sposób optymalny. Najlepiej, aby materiał był jednocześnie delikatny, nie wywoływał podrażnienia skóry.

Przy wyborze kocyka niemowlęcego niezbędne jest uwzględnienie wysokiej jakości i sprawdzonego pochodzenia produktu. Delikatny kocyk dla niemowląt muślinowy czy zapewniający odpowiednią cyrkulację powietrza wafelkowy kocyk dla niemowląt bawełniany powinny być starannie wykonane z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa i standardów. Dobrym wyznacznikiem jest standard 100 OEKO-TEX®, dający pewność optymalnej jakości tkaniny czy dzianiny.

Zakup odpowiedniego niemowlęcego kocyka to także kwestia jego wielkości. Można spotkać produkty o różnych wymiarach, od zwykle najmniejszych około 50 x 90 cm, poprzez nieco większe 75 x 100 lub 100 x 100 cm, aż po pełniące także rolę otulaczy kocyki 120 x 120. Każdy z nich znajdzie swoje zastosowanie. Najczęściej największy kocyk dla niemowląt muślinowy lub bawełniany może być używany także jako mata, z kolei mniejsze kocyki, nieco cieplejsze, to przede wszystkim okrycie, osłona przed chłodem.

Dobrze jest również wziąć pod uwagę wygląd kocyka, aby przy okazji odpowiedniej funkcjonalności stanowił ozdobę. Pięknie tkany kocyk dla niemowląt bambusowy z efektownym splotem ryżowym sam w sobie jest dekoracją, z kolei bawełniane kocyki ażurowe zachwycają optyczną lekkością i delikatnością.

Popularne rodzaje kocyków dla niemowląt

Wśród chętnie wybieranych przez rodziców rodzajów kocyków dla niemowląt warto wskazać kilka typów, które z pewnością sprawdzą się latem. W tym okresie kocyk może nie tylko chronić przed chłodem, ale też przed przegrzaniem, ostrymi promieniami UV słońca, owadami. Niemowlę o niewykształconym do końca mechanizmie termoregulacji, a przy okazji wyjątkowo wrażliwej skórze powinno być szczególnie chronione. Oto propozycje, które sprawdzają się w wyprawce nawet przez dłuższy czas:

  • kocyk dla niemowląt bambusowy – delikatny, sprzyja termoregulacji, ma właściwości antyalergiczne, może pełnić rolę kołderki sensorycznej;
  • kocyk dla niemowląt bawełniany – naturalny, lekki i łatwy w utrzymaniu czystości; w tym wafelkowe kocyki i otulacze, oraz letnie, perforowane, jak na przykład otulacz Lulu z prześwitami;
  • kocyk dla niemowląt muślinowy – szczególny rodzaj bawełny muślinowej zapewnia lekkość, niezwykłą delikatność, może także posłużyć jako delikatny ręcznik.
  • ciepły kocyk dla niemowląt na chłodniejsze dni typu baranek z naturalnej bawełny i wiskozy.

Oprócz tych najpopularniejszych, sprawdzonych rodzajów kocyków dla niemowląt można spotkać także produkty z innych materiałów, czy to naturalnych takich jak wełna, czy też syntetycznych. Jednak dla maluszków optymalnym rozwiązaniem, łatwym w utrzymaniu w czystości, codziennej pielęgnacji i o cennych właściwościach termicznych w lecie będą właśnie te wymienione wcześniej kocyki dla niemowląt na lato – bawełniane, bambusowe czy muślinowe.

Letni kocyk niemowlęcy powinien być nieodłącznym elementem wyprawki dla noworodka lub małego dziecka. To także doskonały pomysł na prezent dla maleństwa i jego przyszłych rodziców, gdyż zwykle i tak potrzebnych będzie kilka kocyków na zmianę. Jeżeli szukasz prostych i subtelnych, a jednocześnie funkcjonalnych i bezpiecznych już od pierwszych chwil życia niemowlęcia produktów, sprawdź ofertę sklepu muminky.pl. Znajdź przepiękne i praktyczne kocyki, otulacze oraz wiele innych niezbędnych w dziecięcej wyprawce elementów.

Fot.: materiał Klienta

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*