Pomysły na sesje zdjęciową w ciąży!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Pomysły na sesje zdjęciową w ciąży!

Obecnie wiele kobiet w ciąży pragnie uwiecznić te wyjątkowe chwile zanim potomek pojawi się na świecie. Pomysłów na sesje zdjęciowe jest całe mnóstwo!

Sesje zdjęciowe są prawdziwym hitem. Dzięki temu każdy może choć na chwile wcielić się w modela i mieć piękne zdjęcia do rodzinnego albumu czy powieszenia na ścianie. Fotografie pozwalają też zapamiętać jakieś ważne dla nas momenty, np. z okresu ciąży. Dlatego sesje „brzuszkowe” cieszą się ogromną popularnością. A pomysłów na nie jest wiele i nie muszą być wcale nudne!

1. Elegancka biel i czerń

Bardzo modne ostatnio, szczególnie wśród celebrytów, są sesje brzuszkowe w odcieniach czerni i bieli. Ciężarna ma zazwyczaj na sobie zwiewną suknię z czarnego tiulu (lub fragment materiału), która poruszana jest, jakby była w ruchu (używa się do tego wentylatora lub osoby trzeciej, która macha tkaniną będąc poza kadrem). Zazwyczaj w tej sesji unika się wszelkich dodatków i akcesoriów – najważniejsza jest przyszła mama i jej brzuszek. Takie zdjęcia są bardzo eleganckie, seksowne i kobiece. Wiele ciężarnych przyznaje później, iż efekt końcowy bardzo podnosi ich samoocenę.

2. Rodzinna sesja ciążowa

Bardzo fajną opcją jest też sesja ciążowa rodzinna, czyli mama, tata i np. rodzeństwo nienarodzonego jeszcze maluszka. Takie zdjęcia można zrobić zarówno w studiu, jak i w plenerze. Przyszła mama może być ubrana bardzo luźno – jak lubi, lub założyć obcisłą, podkreślającą brzuch sukienkę. Pięknym i bardzo popularnym ujęciem jest jak członkowie rodziny przytulają lub całują pokaźnych rozmiarów brzuch.

3. Romantyczna sesja w plenerze

Sesja w polu, na którym rosną zboża, maki, na łące, w lesie – pomysłów na zrobienie zdjęć w plenerze jest całe mnóstwo. Piękne fotografie wychodzą o wschodzie bądź zachodzie słońca. Wówczas przyszła mama ubrana w lekką, podkreślającą brzuch sukienkę, w promieniach słońca i otoczeniu natury wygląda fantastycznie! 

Sesje można też dopasować do pory roku – piękny plener jest niewątpliwie zimą. Wówczas przyszła mama może mieć na sobie oprócz długiej sukienki jakieś białe futerko. 

4. Naturalna sesja

Nie wszystkie kobiety lubią pozowane zdjęcia. Niektóre zdecydowanie lepiej czują się, będąc „na luzie”. Takie sesje zazwyczaj są dużo weselsze i mniej męczące (przynajmniej dla pozujących). Przyszła mama może wraz z partnerem i dziećmi, jeśli już są, np. lepić bałwana, rzucać śnieżkami, podrzucać liście do góry, zrywać kwiaty na łące lub (jeśli stawiamy na sesję w domowym zaciszu) np. grać w planszówki czy gotować. Takie zdjęcia będą świetnym uwiecznieniem tego, jak cała rodzina lubi wspólnie spędzać czas. 

5. Sesja związana z hobby

Wiele ciężarnych ma swoje hobby. Ciekawą opcją jest więc sesja nawiązująca do tego, co lubi się robić w wolnych chwilach. Jeśli przyszła mama jest miłośniczką koni, psów czy innych zwierząt, to można jej zrobić zdjęcia właśnie w ich otoczeniu.

Oczywiście wszystko należy zorganizować tak, by było bezpieczne – np. z jazdy konnej z pewnością należy zrezygnować. Być może kobieta uwielbia robótki ręczne, sporty czy należy do jakiegoś koła zainteresowań. Wówczas warto uwiecznić jej pasje właśnie na sesji. 

6. Sesja z pomalowanym brzuchem? Czemu nie!

Kobiety z dużym poczuciem humoru mogą postawić na sesję z pomalowanym brzuchem. Obecnie wiele osób oferuje takie usługi. Rysunki wykonywane są bezpiecznymi dla skóry i maluszka farbkami. A mogą przedstawiać wszystko – nawet nienarodzonego dzidziusia. Często malowany jest np. bocian niosący zawiniątko.

Innym pomysłem jest namalowanie np. wielkiej kokardy, przez co brzuch przypomina prezent – ma to symbolizować fakt, iż narodziny potomka są najpiękniejszym i najbardziej wyjątkowym prezentem dla rodziców.

Jeśli nie mamy pomysłu na sesję zdjęciową – warto poradzić się fotografa. Specjalista po rozmowie z nami i przedstawieniu swojego portfolio z pewnością dopasuje do nas tematykę zdjęć, które będą wyjątkową pamiątką na całe życie.

Zdjęcie główne: Fallon Michael, źródło: unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*