Jak kupować dzieciom ubrania?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 6 min. aby przeczytać ten wpis
Jak kupować dzieciom ubrania?

Artykuł sponsorowany

Wybieranie ubrań dla dzieci może być czasem skomplikowanym zadaniem. Jest to szczególnie ważne w przypadku rodziców, którzy są nimi po raz pierwszy. Chcemy, aby nasze dzieci czuły się komfortowo, mogły swobodnie tarzać się po podłodze i brudzić. Ale jednocześnie uwielbiamy je również wtedy, gdy są schludne i uporządkowane.

Ergonomia

Funkcja ergonomiczna skupia się na zapewnieniu dzieciom możliwości swobodnego poruszania się. Ważne jest, aby odzież Twojego dziecka była łatwa do założenia, elastyczna i miała gumowe zapięcia. Należy trzymać się z daleka od ciasnych pasów, które mogą zranić malucha. Pozbądź się wszelkich przedmiotów, które nie pasują do Twojej pociechy lub które sprawiają, że jest jej niewygodnie. Jeśli jest za mały, przekaż go komuś innemu. Jeśli jest za duży, poczekaj, aż Twoje dziecko z niego wyrośnie. Unikaj też tkanin, które nie są oddychające, takie jak imitacja skóry, tiul i inne włókna syntetyczne niepozwalające skórze oddychać. Postaw na bawełniane ubrania dla dzieci. Staraj się zachować równowagę między odzieżą codzienną a ubraniami na specjalne okazje. Ułatwi ci to połączenie obu. A kiedy Twoje dziecko będzie mogło się ubrać, będzie to znacznie łatwiejsze.

Jeśli chodzi o obuwie, niezwykle ważne jest, aby buty Twojego dziecka dostosowywały się do jego stóp. Odpowiednie buty zapobiegają deformacji stóp i pomagają maluchowi prawidłowo chodzić.

Upewnij się, że wybrana odzież jest odpowiednia dla Twojego regionu geograficznego! To jest bardzo ważne. Musimy pamiętać, że nasze dzieci nie mogą nosić letnich ubrań przez cały rok, gdy mieszkamy w regionie 4-sezonowym. Jeśli mieszkasz w bardzo suchym lub wilgotnym miejscu, musisz wziąć to pod uwagę podczas ubierania swoich pociech.

Nie przesadzaj z akcesoriami. Nie tylko mogą być niewygodne, ale mogą również łatwo pękać, a nawet być niebezpieczne. Przy wyborze akcesoriów, które zakładasz dziecku, należy zachować ostrożność i zdrowy rozsądek.

Kolory

Pomimo społecznego konwencjonalizmu nie ma „właściwych” kolorów dla chłopców i dziewcząt. Rodzice mogą ubierać swoje dzieci w dowolnym kolorze, ponieważ kolory, które nosi dziecko, nie określają jego płci. Twój syn może polubić kolor różowy, a córka może polubić kolor niebieski. Lub mogą lubić fioletowy, zielony lub żółty. Odzież to dobry sposób na wychowanie dzieci poza staroświeckimi normami, które społeczeństwo często próbuje narzucić.

Kluczem do doboru kolorów odzieży jest kreatywność i nie narzucanie ograniczeń. Istnieje wiele sposobów łączenia różnych kolorów. Wynik będzie zależał od tego, jak dobrze wiesz, jak się nimi bawić, wybierając strój swojego dziecka.

Nie zapominajmy też o zaletach terapii kolorami. Ubieranie maluchów w określone kolory może pobudzić ich kreatywność, poprawić nastrój i zwiększyć aktywność.

Ubrania sezonowe

Dzieci powinny nosić odzież i obuwie odpowiednie do pory roku. W czasie upałów nigdy nie wkładaj dziecka do ciężkiej, grubej odzieży lub duszących butów. W ten sam sposób nie należy zmuszać dziecka do noszenia cienkich materiałów lub krótkiej sukienki dla dziewczynek, jeśli temperatura jest zbyt niska.

Ubieranie się odpowiednio do warunków pogodowych to nie tylko kwestia komfortu, ale także zdrowia. Niewłaściwa odzież może spowodować przeziębienie lub przegrzanie dziecka. I oczywiście może też wprawić malucha w zły nastrój.

W chłodniejsze dni upewnij się, że Twoje dziecko ma na sobie buty z zakrytymi palcami. W ciepłe, słoneczne dni sięgnij po sandały, klapki lub płócienne tenisówki.

Na co zwrócić szczególną uwagę

Ważne jest, aby zdrowie i szczęście naszego dziecka były na pierwszym miejscu, a nie obraz, który chcemy przedstawić. Wybierając ubrania, które będzie nosić Twoje dziecko, nie powinniśmy rzutować na nie własnych upodobań i pragnień. Powinniśmy raczej pozwolić, aby ubiór był odbiciem tego, kim oni są.

Jeśli chodzi o dzieci, wytyczne są znacznie bardziej szczegółowe. Wybierając ubranie dla dziecka, należy zwrócić uwagę na kilka czynników i szczegółów.

Gdy dzieci mają mniej niż 12 miesięcy, szczególnie ważne jest unikanie ubrań z dużymi ramiączkami lub krawatami. Dzieje się tak, ponieważ mogą zostać złapane lub zaczepić się o inne przedmioty.

Zatrzaski i zapięcia na rzepy muszą być łatwe do otwierania i zamykania oraz nie powinny pocierać ani szczypać delikatnej skóry dziecka. Upewnij się również, że wszystkie zatrzaski i naklejki itp. są dobrze przymocowane do ubrania, aby uniknąć ryzyka zadławienia. Najlepiej trzymać się z dala od odzieży zapinanej na guziki i zamki błyskawiczne.

Małe dzieci powinny nosić tylko skarpetki lub buciki. Zakładanie malutkich bucików może być pokusą, ale pamiętaj, że tak naprawdę nie ma takiej potrzeby. Cokolwiek nałożysz na stopy swojego malucha, powinno być elastyczne i dobrze dopasowane. Jeśli chodzi o chodziki, możesz wybrać skarpetki lub buty z miękką podeszwą z gumowym uchwytem, ​​aby uniknąć wypadków.

Swetry i kurtki powinny być luźne, aby dziecko mogło się swobodnie poruszać. Unikaj artykułów, które muszą przechodzić przez głowę Twojego malucha, chyba że szyja jest wystarczająco szeroka, aby można ją było założyć i zdjąć bez szarpania się. Niemowlęta mogą odczuwać niepokój, gdy część garderoby pozostaje na ich twarzy zbyt długo.

Największy wybór odzieży dla dzieci oferują sklepy internetowe, które możesz znaleźć na podobnestrony.pl. Dzięki narzędziom, jakie są tam oferowane, nie trzeba błądzić po zakątkach Internetu w poszukiwaniu odpowiedniej strony.

Zdjęcie główne: Jordan Nix, źródło: unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*