Najlepsze zabawki dla niemowlaka

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Najlepsze zabawki dla niemowlaka

Jak wybrać odpowiednie zabawki dla niemowlaka? Które z nich zainteresują malucha w pierwszych miesiącach jego życia? Czym się kierować przy wyborze? Poniżej przedstawiamy kilka propozycji, na które warto zwrócić uwagę.

Wybór zabawek dla niemowlaka nie jest łatwym zadaniem. Nie wszystko wzbudzi zainteresowanie kilkumiesięcznego dziecka. Istotne jest, aby zabawka była bezpieczna oraz dopasowana do etapu rozwoju malucha. Oto propozycje, które spodobają się zarówno niemowlakom, jak i ich rodzicom.

1. Mata edukacyjna dla niemowlaka

Mata edukacyjna jest odpowiednia dla malucha już od pierwszych dni życia. Jest wygodna i bezpieczna – dziecko leży na miękkiej macie i ma nad sobą zawieszone na pałąkach kolorowe zabawki. Z czasem Twój maluch zacznie próbować do nich sięgać i będzie ćwiczyć tym samym własne ruchy i mięśnie ciała. W dobrej jakości matach znajdziemy właściwie dobrane materiały, przyjazne dla najmłodszych. Ten gadżet zmotywuje malucha do prób obracania się i zmiany pozycji.

2. Zabawki sensoryczne

Zabawki sensoryczne zaprojektowane są tak, aby pobudzać i angażować zmysły dziecka, a tym samym wspomagać jego rozwój. Mogą być wykonane z drewna, plastiku lub z miękkich materiałów o różnorodnych teksturach. Małe dziecko lubi poznawać świat poprzez dotyk, dlatego odmienne wzory i faktury poszczególnych elementów zabawek z pewnością zwrócą jego uwagę. Wśród zabawek sensorycznych znajdziemy całe mnóstwo propozycji. Podczas wybierania produktu w sklepie najlepiej zapytać sprzedawcę o zabawkę dopasowaną do wieku malucha.

3. Książeczki dla niemowlaków

Nawet malutkie dziecko może zainteresować specjalnie zaprojektowana dla niemowlaków książka. Miękkie książeczki edukacyjne to zbiór kolorowych obrazków, wzorów, różnych faktur i elementów, które zaciekawią każdego malucha. Dziecko może je dotknąć, złapać i obserwować zmieniające się kolory. Półroczny bobas będzie już w stanie sam przekładać strony takiej książeczki.

4. Zawieszka edukacyjna

Zawieszka dla niemowląt to zabawka, którą znamy od dekad i cały czas jest to jedna z najbardziej przydatnych i najciekawszych dla malucha zabawek. Możemy zawiesić ją nad łóżeczkiem, przypiąć do wózka czy zabrać ze sobą, gdy idziemy w odwiedziny do rodziny lub znajomych. Wiszące nad głową kolorowe zabawki o różnych formach, grające stonowane melodie zainteresują każdego bobasa.

5. Zabawki interaktywne

Zabawki interaktywne będą idealną opcją dla niemowlaków od 6. miesiąca życia. Siedzące dziecko, które zaczyna już chwytać, będzie zainteresowane odmiennymi kształtami, elementami, które można złapać lub przycisnąć, oraz różnymi reakcjami głosowymi, jakie wydaje zabawka. Ten gadżet doskonale wspomaga rozwój małego, ciekawego otoczenia dziecka. Niektóre z zabawek interaktywnych mogą się poruszać, dzięki czemu zmotywują malucha do pełzania czy raczkowania.

6. Bezpieczne grzechotki dla niemowląt

Zapewne znamy z przeszłości plastikowe, twarde grzechotki, którymi każdy maluch przynajmniej raz się uderzył. Nie jest to najlepsza zabawka dla niemowlaka, którego ruchy nie są jeszcze skoordynowane. Produkowane obecnie grzechotki zrobione są z miękkich, przyjaznych dla malucha materiałów, którymi nie zrobi sobie krzywdy, a które z pewnością polubi. Niektóre z nich mogą być jednocześnie gryzakami, a te uwielbia każdy niemowlak.

Zdj. główne: Tai’s Captures/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*