Nauczanie zdalne dla dzieci z klas I-III

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Nauczanie zdalne dla dzieci z klas I-III

W związku ze stale wzrastającą liczbą zachorowań, uczniowie klas I-III wracają do niestacjonarnego trybu nauki. Jak wyglądają inne obostrzenia?

Zwrócenie uwagi na najmłodszych

Jak wspomina sam premier, jesteśmy o krok od narodowej kwarantanny. Wprowadzenie większych restrykcji w zakresie edukacji ma pomóc w zmniejszeniu stale wzrastającej liczby zachorowań. Do tej pory obowiązek nauki zdalnej dotyczył dzieci z klas 4-8, uczniów szkół średnich oraz studentów uniwersytetów. Od poniedziałku 7 listopada obostrzenia dosięgną również najmłodszych uczniów. Mimo to przedszkola oraz żłobki będą funkcjonować bez zmian. Wspomniane restrykcje będą obowiązywać do 29 listopada. Ponadto rząd zapewnia, że rodzice będą mogli skorzystać z zasiłków na tych samych zasadach co wiosną.

Co jeszcze się zmieni?

Przede wszystkim zamknięte zostaną centra handlowe – z wyłączeniem aptek oraz sklepów spożywczych. Druga odsłona lockdownu dotknie również placówki gastronomiczne i kulturalne. Tym razem pomoc udzielana przedsiębiorcom będzie skierowana jedynie do tych najbardziej dotkniętych skutkami pandemii.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*