Jak wesoło spędzić sylwestra z dziećmi?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak wesoło spędzić sylwestra z dziećmi?

Wiele osób uważa, że sylwester z dziećmi nie jest najlepszym pomysłem. A okazuje się, że jeśli dobrze przygotujemy imprezę, to może być naprawdę wesoło!

Sylwester to jeden z najważniejszych dni w roku, kiedy dorośli zazwyczaj wybierają się na bale i imprezy. Nie zawsze jednak jest z kim zostawić swoje pociechy, wówczas konieczne jest przyjęcie z udziałem najmłodszych. I jak się okazuje, wcale nie musi być ono gorsze. Warto je zaplanować w taki sposób, by dla wszystkich stało się niezapomnianym przeżyciem!

Może impreza tematyczna?

Przebieranki to świetna zabawa – i dla dorosłych, i dla dzieci. Można więc urządzić np. piracką imprezę, a może lepsza będzie bajkowa? Warto zrobić rodzinną burzę mózgów. Fajnie, by stroje były przygotowane samodzielnie (oczywiście rodzice pomogą swoim pociechom). Już samo ich robienie może być nie lada frajdą. Szczególnie że przecież stroje nie muszą wyglądać jak z wypożyczalni, mają być kreatywne.

Gdy już mamy temat przewodni, należy się zabrać za dekoracje. Bo przecież sylwestrowa impreza musi być kolorowa i wyjątkowa. Podstawą są rzecz jasna balony, mogą być powieszone, leżeć na podłodze itp. Ważne, by było ich sporo. To samo dotyczy girland i serpentyn. Im bardziej lśniące i brokatowe – tym lepiej. Dzieci naprawdę to uwielbiają! Nie może też zabraknąć ozdób nawiązujących do tematu przewodniego. Mogą to być pirackie statki zrobione z papieru czy postacie bajkowe naklejone w różnych miejscach.

Dobre jedzenie – można zarządzić wspólne gotowanie!

Sylwester nie może się obejść bez smacznych przekąsek. Ich przygotowanie może być elementem imprezy. Wspólne gotowanie może być doskonałą atrakcją. Oczywiście warto wcześniej zaplanować, na jakie smakołyki wszyscy będą mieli ochotę. Mogą to być babeczki, pizza w przeróżnych kształtach (może jakimś nietypowym?), kolorowe frytki warzywne itp.

Także napoje powinny być nieco bardziej wymyślne. Podstawą jest oczywiście szampan (dla dzieci bezalkoholowy – może nie jest zdrowy, ale przecież to sylwester). Warto jednak przygotować także jakieś lemoniady, włożyć do nich słomki w ciekawych kształtach, np. zakręcone, oraz parasolki.

Tańce to podstawa!

Impreza nie może się obejść bez wspólnych tańców. Dlatego trzeba przygotować miejsce, gdzie można będzie poskakać, nie obijając się o meble. Oczywiście wszystko w rytm muzyki. Można przygotować własną, ulubioną playlistę lub postawić na któryś z sylwestrowych koncertów, które zawsze są w tym czasie emitowane w telewizji – i to zazwyczaj na kilku kanałach.

Kluczowe jest jednak nastawienie do takiej imprezy. Z dziećmi można naprawdę miło, kreatywnie i wesoło spędzić sylwestra, tylko trzeba się do tego nieco bardziej przygotować. Plusem takiego przyjęcia jest niewątpliwie to, że można wyluzować, co nie oznacza, że bierzemy w nim udział w kapciach i wyciągniętym swetrze! Wspólnie spędzony czas z pewnością będzie niezapomniany!

zdj. główne: Adi Goldstein/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*