Ruszyła akcja #TrzymajStronęDziecka

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Ruszyła akcja #TrzymajStronęDziecka

Już 16 listopada rusza kampania #TrzymajStronęDziecka organizowana przez Komitet Ochrony Praw Dziecka oraz blogerkę – Niewyparzoną Pudernicę. Poznaj szczegóły!

Cel

Okres pandemii to dla wielu osób szczególnie trudny czas. Ciągłe zamknięcie, praca w trybie zdalnym oraz liczne obostrzenia utrudniające swobodę sprawiają, że cała sytuacja może okazać się wyjątkowo przytłaczająca. Jednak ważne, aby w tym czasie pamiętać również o tych najczęściej pomijanych, czyli o najmłodszych. Właśnie takie założenie przyświeca akcji #TrzymajStronęDziecka. Jak się okazuje, telefony zaufania dla dzieci oraz infolinie wsparcia psychicznego odnotowują obecnie rekordowe liczby zgłoszeń. Eksperci alarmują, aby nie bagatelizować zdrowia psychicznego naszych pociech.

Celem kampanii jest nie tylko zwrócenie uwagi na aspekt zdrowia psychicznego dzieci, ale także uświadomienie społeczeństwu, że głos najmłodszych jest głosem wartym wysłuchania. Zwłaszcza w okresie, w którym wzrasta skala przemocy domowej, a dzieci szczególnie potrzebują naszego wsparcia. Aby wziąć udział w akcji, wystarczy wpłacić symboliczną kwotę 10 złotych na konto Komitetu. Każdy uczestnik może również wstawić zdjęcie oznaczone hasztagiem #TrzymajStronęDziecka, #TrzymajStronęMisia oraz #PrzytulMisia, które umożliwi mu zdobycie nagrody głównej, czyli wirtualnego spotkania z takimi gwiazdami jak na przykład Barbara Kurdej-Szatan, czy Magdalena Różczka.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*