W co warto wyposażyć dziecięcy pokój?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
W co warto wyposażyć dziecięcy pokój?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Przyjście na świat dziecka to niezwykle ważny i ekscytujący moment w życiu każdej mamy. Wiąże się z wieloma przygotowaniami, które często zaczynają się na długo przed dniem narodzin malucha. Pierwsza kołyska, pierwsze pluszaki, pierwszy kocyk. Przyszykowanie dziecku bezpiecznego gniazdka, które zagwarantuje mu spokojny sen, potrafi stanowić nie lada wyzwanie. W dodatku nie jest to rozwiązanie na lata. Dzieci w końcu dorastają, zmieniają się ich potrzeby, a razem z nimi zmienia się wystrój ich sypialni. Jak wyposażyć dziecięcy pokój, który najlepiej odpowie na potrzeby Twojej pociechy?

Noworodek

Około dwudziestu pięciu lat swojego życia spędzamy w łóżku. Noworodki zdecydowanie zawyżają statystykę, śpiąc nawet do dwudziestu godzin dziennie! Dlatego tak istotne jest zapewnienie odpowiedniego miejsca do odpoczynku swojemu maluchowi. Niezależnie, czy Twoja pociecha najchętniej zasypia w łóżeczku, kołysce, wózku czy popularnym ostatnio koszu Mojżesza, ważnym uzupełnieniem sypialni Twojej pociechy jest odpowiednia pościel dziecięca z wypełnieniem. Otuli malucha, zapewniając mu wygodę i poczucie bezpieczeństwa, niczym w brzuchu mamy. Warto zwrócić uwagę na wybór naturalnego materiału, który pozwoli oddychać skórze dziecka i złagodzi podrażnienia. Dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym świetnie sprawdzą się len, bambus oraz muślin. 

Mały indywidualista

W końcu przychodzi czas, kiedy maluch z dwudziestu godzin snu schodzi do zaledwie dziesięciu i dwóch krótkich przerw na drzemki. Więcej czasu oznacza więcej energii, co stawia przed rodzicami nowe wyzwania. Dziecku nie wystarczy już wygodne łóżeczko i miękka kołderka, trzeba mu znaleźć zajęcia, które nie tylko odpowiedzą na jego nowe zainteresowania, ale także pomogą w prawidłowym rozwoju. Klasykiem wśród dzieci i rodziców są zdecydowanie klocki drewniane. Zapewnią długie godziny zabawy, ograniczonej wyłącznie wyobraźnią malucha. To ponadczasowa zabawka dla chłopców i dziewczynek w każdym wieku, która rozbudzi kreatywność i wpłynie pozytywnie na rozwój intelektu dziecka. Co istotne, jest to rozwiązanie w pełni przyjazne naszej planecie. Drewniane klocki są tak wytrzymałe, że mogą służyć wielu pokoleniom dzieci!

Mały artysta

Wiele dzieci nie potrzebuje zachęty, żeby sięgnąć po kredkę i wyżyć się artystycznie (często nawet na ścianie czy stole). Dobrze wspierać tę pasję i wyposażyć dziecięcy pokój w komplet kredek, szkicownik, farby olejne czy akwarelowe oraz dopasowane pędzle, na przykład pędzle do farb akwarelowych. Możliwości jest wiele, a Twoja pociecha na pewno doceni szeroki wybór i odnajdzie swoją ulubioną technikę. Malowanie, rysowanie i inne formy sztuki sprawdzają się już u najmłodszych dzieci i mogą towarzyszyć im w przygodzie rozwijania własnych zainteresowań jeszcze przez wiele lat. Zajęcia artystyczne nie muszą ograniczać się do lekcji plastyki w szkole czy przedszkolu, dobrze wspierać maluchy w odnajdywaniu samego siebie w sztuce.

Mądre przechowywanie

Chociaż wraz z rozwojem dziecka w pokoju pojawiają się kolejne książki, zabawki i gry, metraż pozostaje bez zmian. Z czasem miejsca zaczyna brakować i dlatego tak ważne jest, żeby wystarczająco wcześnie zadbać o odpowiednie przechowywanie prywatnych skarbów Twojej pociechy. Świetnym rozwiązaniem będą pojemniki na kółkach, które nie tylko zaoszczędzą miejsce w pokoju, ale także znacznie ułatwią utrzymanie porządku w dziecięcej sypialni. Warto rozejrzeć się także za zamkniętymi pudłami, które zmieszczą się na otwartym regale. Dzięki temu wszystkie zabawki Twojego dziecka nie będą ustawione na widoku, a Twoi goście nie wbiją sobie w stopę klocka lego.

Zdjęcie główne: Igor Starkov, źródło: unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*